Home / Aktualności / Archos Safe-T mini – sprzętowy portfel do kryptowalut w sprzedaży już w lipcu

Archos Safe-T mini – sprzętowy portfel do kryptowalut w sprzedaży już w lipcu

Stworzony z myślą o posiadaczach bitcoinów oraz innych kryptowalut, czy to tych kopiących czy zwykłych użytkowników, ARCHOS zaprezentował sprzętowy portfel Safe-T mini, który pojawi się w sprzedaży już 17 lipca. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa osobom inwestującym oraz rozliczającym się za pomocą 8 różnych walut kryptograficznych.

Safe-T mini Archosa został zapowiedziany na tegorocznych targach MWC w Barcelonie, zaś urządzenie wspiera wszystkie kluczowe kryptowaluty, stanowiące około 75% rynkowej kapitalizacji.

Sprzętowy portfel Safe-T mini zapewnia ochronę środków finansowych przed ich kradzieżą, ponieważ prywatne klucze są przechowywane offline na fizycznym nośniku. Przeprowadzenie transakcji wymaga podłączenia portfela do komputera, smartfonu lub tabletu oraz weryfikację tożsamości właściciela za pomocą sześciocyfrowego kodu PIN. Dane każdej zleconej transakcji wyświetlane są na wbudowanym w portfel ekranie OLED, a sam przelew środków wymaga dodatkowego zatwierdzenia za pomocą fizycznego przycisku na obudowie Safe-T mini. Urządzenie zapewnia również ochronę przed wirusami oraz zagrożeniem ze strony cyberprzestępców.

Sprzętowy portfel do kryptowalut marki ARCHOS oparty jest na oprogramowaniu open source o nazwie Trezor. Dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z tego typu produktem, przygotowano dedykowaną aplikację ułatwiającą zapoznanie się z jego funkcjonalnością. ARCHOS zadbał o to, żeby urządzenie fizycznie było produkowane w Europie. Safe-T mini jest wytwarzany we Francji przez firmę Eiffage Énergie Électronique.

ARCHOS Safe-T został wyceniony na 49,99 euro i jeszcze w czerwcu pojawi się w przedsprzedaży na amazon.com oraz w internetowym sklepie archos.com. Wysyłka będzie realizowana od 17 lipca. Oficjalny sklep producenta zaoferuje możliwość nabycia Safe-T mini za bitcoiny.

ARCHOS Safe-T mini – Specyfikacja

  • Wymiary: 58 x 7,8 mm (średnica/grubość)
  • Procesor: ARM Cortex-M3 120 MHz
  • Ekran: OLED o rozdzielczości 128 x 64 pikseli
  • Obsługiwane kryptowaluty (stan na 26.06): Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin, tokeny ERC20 (wsparcie kolejnych kryptowalut pojawi się już wkrótce)
  • Komunikacja: złącze microUSB (możliwość podłączenia zarówno pod komputery jak i urządzenia mobilne)
  • Wspierane systemy operacyjne: Windows/Linux/Mac OS X, Google Android
  • Zabezpieczenia: przyciski fizyczne do potwierdzania każdej transakcji przez użytkownika, 6-cyfrowy PIN, szyfrowanie sprzętowe

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.