Home / Telefonia mobilna / Archos Diamond Note 2 – czy tak rewolucyjny jak deklarowany?

Archos Diamond Note 2 – czy tak rewolucyjny jak deklarowany?

Archos Diamond Note 2

Archos Diamond Note 2, świeżo zaprezentowany smartfon francuskiego producenta, o ile wierzyć zapewnieniom firmy, ma wstrząsnąć mobilnym światem. Czy mu się to uda, zobaczymy niebawem na MWC 2016, gdzie będzie się można bliżej przyjrzeć temu urządzeniu.

Do niezaprzeczalnych atutów tego smartfonu z pewnością można zaliczyć bezramkową konstrukcję i upakowanie typowej 6 calowej wielkości urządzenia w 5,5 calach, co zdecydowanie przyczynia się do zwiększenia komfortu użytkowania, przy mniejszych rozmiarach.

Pod względem wydajności także nie powinno być źle. Sercem Diamond Note 2 ma być procesor Mediatek Helio X10 – ośmiordzeniowa jednostka, wspierany przez 3GB pamięci RAM, 32 GB pamięci masowej i 16MP kamerą z nagrywaniem 4K oraz 8MP z przodu dla miłośników selfies.

Odpowiednia do wymiarów i mocy smartfonu okaże się z pewnością bateria o pojemności 3610 mAh, którą jeśli wierzyć zapewnieniom naładujemy do 80 procent w zaledwie 45 minut. Podążając za duchem czasów ma być wyposażenie tego urządzenia w system Android 6.0 Marshmallow i wsparcie dla czytnika linii papilarnych.

Innymi interesującymi funkcjami jakimi może się poszczycić najnowszy członek rodziny Note 2 jest dioda podczerwieni, wzmocnienie dźwięku a także technologie 4G LTE, WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.1 i GPS. 

Całkiem nieźle naszym zdaniem prezentuje się stosunek ceny do specyfikacji i jakości wykonania. Archos ma żądać za Diamond Note 2 ok. 1400 zł. Musicie sami przyznać, że jest to rozsądna cena. Jednak z naszym werdyktem na jego temat wstrzymamy się do pierwszych testów.

Archos Diamond Note 2 01