Home / Aktualności / Arc Alchemist DG2-512EU Intela ma szansę pokonać RTX 3070 Ti Nvidii

Arc Alchemist DG2-512EU Intela ma szansę pokonać RTX 3070 Ti Nvidii

Pokładane w dedykowanej linii kart graficznych Arc Alchemist firmy Intela nadzieję mają szansę się spełnić z uwagi na przeprowadzone ostatnio testy, o których za chwilę przeczytacie. Karty, które zostaną wprowadzone na rynek w tym kwartale mają szansę konkurować m.in. z układami Nvidii a konkretnie RTX 3070 Ti. Z przeprowadzonych kilku testów wydajności DG2-512EU w SiSoftware, GPU DG2-512EU zdołało uzyskać 9017,52 Mpix/s, podczas gdy coś takiego jak NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti zdołało uzyskać 8369,51 Mpix/s w tej samej grupie testowej. Porównując te dwie karty w operacjach zmiennoprzecinkowych, Intel ma przewagę w testach half-float, double-float i quad-float, podczas gdy NVIDIA udaje się utrzymać koronę single-float. Karta działała podobno z częstotliwością 2,1 GHz. Nie wiemy jednak, czy reprezentuje to prędkość podstawową, czy turbo.

Reprezentujący najwyższej klasy konfigurację Xe-HPG procesor graficzny Intel Arc Alchemist posiadać będzie 4096 rdzeni i 16 GB pamięci GDDR6 VRAM jednak w bazie danych  wystąpił z pewnych względów z zaledwie 12,8 GB pamięci GDDR6 VRAM. wspomniana różnica jest niczym innym jak tylko błędem w raporcie. 

Jeśli chodzi o rzeczywistą wydajność,  Stanowi to 7% przewagę procesorów graficznych Intela, co oznacza, że ​​Arc Alchemist ma potencjał, by przeciwstawić się ofertom NVIDIA.

 

Źródło: SiSoftware

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.