Home / Aktualności / Aquaris E4.5 Ubuntu Edition trafia do sklepów w Europie

Aquaris E4.5 Ubuntu Edition trafia do sklepów w Europie

Aquaris E4.5 Ubuntu Edition
Aquaris E4.5 czyli zapowiedziany już jakiś czas temu pierwszy smartfon z systemem Ubuntu trafi niebawem do sklepów w całej europie.

Posiadający dla przypomnienia czterordzeniowy porcesor MediaTek o taktowaniu 1,3 GHz, 1GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej i 4,5 calowy ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli może na pierwszy rzut oka nie zachwyca, lecz z prezentacji wynika, że system webowy radzi sobie z takim sprzętem całkiem nieźle.

W smartfonie Aquaris E4.5 umieszczono także 8MP kamerę główną oraz 5MP z przodu, która zapewne wypadnie lepiej niż ta pierwsza, której rozdzielczość już trochę odstaje od obecnych standardów.

Wyceniony na 169 euro Aquaris E4.5 Ubuntu Edition jest nie tylko dużym ryzykiem dla Ubuntu, lecz także dla kupujących, którzy będa musieli zmierzyć się z zupełnie odmiennym systemem operacyjnym, aplikacjami i wszystkim pomiędzy z tym związanym.

Aquaris E4.5 Ubuntu Edition 01Sartfon ten zapewne znajdzie się w rękach entuzjastów, fanów systemu Linux oraz tym lubiący eksperymenty z nowymi produktami. Mając na uwadze dominację systemów Android czy iOS, produkt z sysmem Ubuntu może mieć tak ciężko się przebić jak np. Firefox OS, który jak zapewne wiecie jeszcze nie opanował światowego rynku.