Home / Aktualności / APU AMD Grey Hawk – cztery rdzenie w 7-nm już w 2019 roku

APU AMD Grey Hawk – cztery rdzenie w 7-nm już w 2019 roku

Firma AMD zapowiedziała, że jej przyszłe układu APU (Accelerated Processing Unit) o kodowej nazwie Grey Hawk pojawią się na rynku w 2019 roku.

Jednostki Grey Hawk będą kolejnym krokiem firmy po układach z rodziny ZEN (Raven Ridge), które oferować będą m.in. cztery rdzenie z obsługą wielowątkowości (4C/8T), poprawiony współczynnik IPC (Instructions Per Cycle), układ GPU z architekturą Navi, a także współczynnik TDP na poziomie 10W. Proces technologiczny w jakim będą one wykonane, to zaledwie 7 nm.

Dzięki tak niskiemu współczynnikowi TDP powinniśmy poza komputerami stacjonarnymi czy All-in-One, zobaczyć APU Grey Hawk także w klasycznych notebookach, mobilnych komputerach klasy ultrabook, a być może również w notebookach konwertowalnych.

Z kolei już w przyszłym roku w sprzedaży pojawią się wspomniane powyżej jednostki APU Raven Ridge (również 4C/8T) z procesorami GPU AMD Vega.

amd-apu-black-edition-logo

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.