Home / Komputery mobilne i tablety / Apple zaprezentowało nowego MacBooka Pro

Apple zaprezentowało nowego MacBooka Pro

 

nowy-macbook-pro-02

Apple zaprezentowało swój flagowy produkt, laptop MacBook Pro, który spośród wielu pokazywanych na specjalnej imprezie sygnowanej kryptonimem “Hello Again” przebił się i wyrył w pamięci widzów.

Niezaprzeczalnie elementem marketingowym towarzyszącym nowemu produktowi jest zarówno pasek dotykowy “Control Strip” oraz Touch ID, które znalazły się zarówno w 13 jak i 15 calowej wersji modelu Pro.Trzeba jednak zaznaczyć, że Apple zdecydowało się sprzedawać owy model bez wspomnianego paska, co może (ale tylko nieznacznie) obniżyć cenę, jakże  już i tak drogiego urządzenia.

 

Dotykowy pasek kontrolny (Control Strip) czyli ekran OLED, nawiązuje do wprowadzonej w latach 90-tych Makach m.in. funkcji kontroli głośności, aczkolwiek tym razem firma z Cuppertino poszła o krok dalej umożliwiając nie tylko to ale również kontrolę jasności, odtwarzania muzyki, podpowiadania słów (autokorekta), dodawania skrótów oraz wiele innych. Pasek ten jest dodatkowo świadomy używanej przez nas treści, dzięki czemu np. korzystając z edytora tekstu otrzymamy skróty wklej, kopiuj itp, przy korzystaniu z programu do obróbki grafiki np. skróty do filtrów, zaś przy oglądaniu filmów możliwość przewijania, pauzy, wznawiania i wielu innych. Mam nadzieję, że rozumiecie samą ideę. Skróty ponadto można dodawać samemu.

 

nowy-macbook-pro

Druga z interesujących funkcji – Touch ID, będąca identyfikacją tożsamośći z użyciem odcisku palca nie jest nowa, aczkolwiek debiutuje w MacBook Pro, gdzie wprowadza dodatkowy poziom zabezpieczeń do dosyć “drogiego” urządzenia, w którym w przypadku 13 modelu znalazły się takie podzespoły jak procesor Intel Core i5 taktowany zegarem 2,7 GHz czy 128 GB pamięci masowej (koszt 1299 dolarów), zaś przy 15 calowym jednostka Core i7  taktowana z prędkością 2,2 GHz, dodatkowo wspomagana 256 GB dyskiem SSD (orientacyjna cena 1999 dolarów).

To czego wielu z was się obawiało, na szczęście się nie potwierdziło – 3,5mm gniazdo słuchawkowe pozostało w nowym MacBooku, czy dobrze, czy źle, ciężko tak naprawdę powiedzieć, gdyż zależy to od własnych preferencji. Z kolei Touchpad nieco urósł, aczkolwiek całość zmalała, dorównując 11 calowemu MacBookowi Air, który najprawdopodobniej umrze teraz śmiercią naturalną.

nowy-macbook-pro-01

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.