Home / Aktualności / Apple Watch – wiemy już kiedy się pojawi

Apple Watch – wiemy już kiedy się pojawi

Apple Watch
Główno dowodzący Apple, Tim Cook ogłosił uroczyście, wszem i w obec, że czas oczekiwania na Apple Watch dobiegnie końca w kwietniu (dla przypomnienia kwiecień ma 30 dni).

Zapowiedziany pierwotnie podczas zeszłorocznej premiery smartfonów iPhone 6 oraz 6 Plus, Apple Watch ma dopełniać harmonii ekosystemu firmy z Cuppertino i działać tylko z urządzeniami iOS.

Posiadający podobne do Android Wear funkcje w tym śledzenia aktywności oraz monitorowania rytmu serca, korzystać ma z aplikacji Health App, która zarządzać ma zegarkiem Apple.

Pokrętło zegarka Apple, tak jak o tym informowano służyć ma nie tylko do zmiany ustawień (w tym czasu), ale również do przybliżania / oddalania i nawigacji po aplikacjach smartwatcha.

Ekran z kolei ma umożliwiać wyświetlanie powiadomień, korzystanie z aplikacji w tym wysyłania wiadomości tekstowych, korzystania z map czy korzystania z Siri.

Pomimo początkowych zapewnień iż Apple Watch ma wytrzymywać cały dzień na baterii, z ostatnich informacji można podejrzewać, że to może być problemem nawet na obecnym stadium rozwoju tego produktu. jeśli wierzyć pogłoskom zegarek ten ma wytrzymywać 2,5 godzin ciągłego używania lub 3 godziny przy wyświetlaniu tylko tarczy.

Trzeba również napomnieć, że jednym z najdłużej wytrzymujących „inteligentnych” zegarków jest Sony Smartwatch 3, który jest w stanie działać do 3 dni na jednym ładowaniu baterii. Jednak wygląda na to, że jeśli nawet nie uda się przezwyciężyć wytrzymywania 1 dnia na baterii, Apple Watch sprzeda się w milionach egzemplarzy.

Jak wiadomo, zegarek ten pojawi się w trzech smakach: metalowym, alumiowym przeznaczonym dla fanatyków sportu oraz 18 karatowym złocie dla tych z odpowidnio grubo proporcjonalnym portfelem.

Apple Watch data premiery