Home / Aktualności / Apple Watch – i o co tu tyle szumu?

Apple Watch – i o co tu tyle szumu?

apple-watch-selling-pointsApple Watch czyli najnowsza zabawka firmy z Cuppertino został zaprezentowany kilka dni temu, lecz z dostępnych informacji wynika, że zegarek nie zobaczy rekordowej sprzedaży takiej jak iPhone, głównie dzięki swojej cenie.

Mający pojawić się w sprzedaży już 24 kwietnia, Apple Watch ma stanowić konkurensję na zdominowanym w tym segmencie rynku produktów z Android Wear oraz Peble.

Zegarek od Apple jest w stanie wyświetlać wiadomości tekstowe, powiadomienia w tym np. Facebooka przychodzące na iPhona, czy też używać prostych aplikacji. Wśród innych funkcji należy także wymienić możliwość odczytywania emaili, odbierania półaczeń czy śledzenia naszej aktywności fizycznej. Za pomocą zegarka wydobędziemy także dżina z butelki, którego rolę jak możecie podejrzewać pełni Siri.

Pojawia się zatem pytanie za co Apple żąda aż tyle?

Jeśli oglądaliście przypadkiem prezentację 9 marca z zaprezentowania Apple Watch, to zapewne zauważyliście, że Tim Cook po jego prezentacji nie zebrał absolutnie żadnych oklasków. Najwidoczniej wszystkich zaskoczyła cena, a może brak słów i reakcji spowodował przepiękny design oraz mnogość funkcji.

Apple Watch Sport

Apple Watch Sport

Cena podstawowego zegarka Apple Watch Sport rozpoczyna się od 349 dolarów wersja 38mm, lub 399 dolarów wersja 42mm. Jak się domyślacie mniejsza odmiana to wersja dla kobiet, większa dla mężczyzn. Niższa cena sportowej wersji podyktowana jest plastikową bransoletką, która prowadz nas do…

 

Apple Watch Stainless Steel Colection

apple-watch-link-bracelet-colors
Zegarek z metalową bransoletką jest zdecydowanie droższy, a to za jej sprawą skomplikowanego procesu produkcji, który obejmuje wycinanie części przez ok. 9 godzin i zawierza ponad 100 elementów. Pozatym projektanci Apple spędzili niezliczoną ilść godzin dopracowywując każdy najmniejszy szczegół, każdą krzywiznę. Dlatego cena tej wersji to jedyne 549 dolarów i zatrzymuje się w okolicach 1100 dolarów.


Apple Watch
Gold

24k-gold-apple-watch

Jedni mają złote zęby, drudzy złote zegarki ale jeśli nie są one z logo Apple, to nic tak naprawdę nie znaczą. Rozpoczynająca się od 10 tys. dolarów cena złotej edycji zegarka jest w stanie osiągnąć 17 tys. dolarów w topowej 18 karatowej wersji.

Firma ASUS podeszła ostatnimi czasy humorystycznie do tej właśnie wersji, publikując infografikę z zegarkiem ZenWatch, z której wynika, że możey albo kupić produkt Apple jeśli mamy za dużo pieniędzy, albo właśnie dużo tańszy i wcale nie gorszy ZenWatch (kosztujący 199 dolarów).

ASUS ZenWatch

Jednak jeśli Cię stać zapłacić tak niebotyczną sumę, to czemu nie. Samochód ma każdy, złoty Apple Watch nie.

Zegarek jak podaje Apple oferować ma 18 godzinny czas na baterii. Nieco to rozczarowywuje mając na uwadze to, że czas ten jest identyczny dla wersji najtańszej jak i najdroższej. Także pocieszeniem byłoby gdyby pracował on z każdym, a nie tylko smartfonem tej marki. Jak się dowiadujemy, nawet smartwatche Android Wear mają uzyskać w przyszłości wsparcie produktów Apple. Dlaczego Apple nie miałoby zrobić podobnie, zyskując tym razem nowych klientów.

apple-watch-designs-and-colors
Apple Watch umożliwia również wymianę bransoletek, które również nie sa tanie o czym możecie się przekonać na przykładzie poniższego zdjęcia. Prezentuje ona tylko niewielką część opcji i zawiera cenę tylko samej opaski ponad wybraną cenę zegarka.

Apple Watch ceny bransoletek

Naszym zdaniem Apple wykorzystuje swoją pozycję na rynku, myśląc że sprzeda dosłownie wszystko i za każdą cenę. Być może to i prawda, ale nie do końca. Design to jedno, funkcjonalność i cena to drugie. Problemem w niektórych przypadkach okazuje się znalezienie kompromisu. I tak może być w tym przypadku, gdyż funkcje i sam wygląd nie odzwierciedla ceny.

Na zegarku nie będziemy ogladać filmów, robić notatek czy pokazywać zdjęć – a to może nam zagwarantować smartfon, za porównywalną cenę. Także nie oszukując się, kupując zegarek, nadal będziemy  wyciągać smartfon z kieszeni, wierzcie nam, że naprawdę ciężko pozbyć się tego nawyku.

Jednak jedno jest niezaprzeczalne, osoby znane oraz te którym zależy na pokazaniu nie tyle klasy co ilości pieniędzy na swoich kontach, zakupią niezwłocznie ten zegarek, gdyż Apple zbudowało odpowiednią wokół tego produktu atmosferę przez ostatnie miesiące.

A co wy uważacie o Apple Watch, jego cenie i funkcjach. Czy zdecydowalibyście się (a może jużpodjeliście dezcyzję) na jego zakup? Przedsprzedaż rozpoczyna się już 10 kwietnia.