Home / Aktualności / Apple próbuje uzyskać patent na usługę renderowania i strumieniowania gier z chmury

Apple próbuje uzyskać patent na usługę renderowania i strumieniowania gier z chmury

Niedawno informowaliśmy was o problemach aplikacji Microsoftu ProjectX Cloud na Apple store a dziś dowiedzieliśmy się o pojawieniu się patentu Apple na urządzenie skupiające się na grach w chmurze. Wiadomość pochodząca od Patently Apple, gdzie niedawno ukazał się raport, daje nam obraz tego z czym owy patent ma być związany. Według wspomnianego raportu patent Apple został zgłoszony 6 lutego 2020 r., Ale został oficjalnie opublikowany dopiero w tym tygodniu.

Nazwana „Włączanie usługi interaktywnej do renderowania gier w chmurze w systemach 5G” usługa ma na celu ułatwienie grania na żądanie w podobny sposób, jak współczesne usługi przesyłania strumieniowego w innych mediach rozrywkowych w tym wspomnianej usłudze Microsoftu.

„Gra jest przechowywana, uruchamiana i renderowana na zdalnym serwerze, a wyniki wideo są przesyłane strumieniowo bezpośrednio do urządzenia komputerowego” – czytamy w opisie patentu, który kontynuuje „Pozwala to użytkownikom na dostęp do gier bez względu na możliwości urządzenia komputerowego użytkownika, ponieważ zdalny serwer jest odpowiedzialny za przechowywanie, wykonywanie i renderowanie gry”. „Elementy sterujące i naciśnięcia przycisków z urządzenia komputerowego użytkownika są przesyłane na serwer, gdzie są rejestrowane, a serwer wysyła następnie odpowiedź gry na sterowanie wejściowe”. Dodatkowo czytamy tam: „Obecny system 5G nie ma możliwości świadczenia usług interaktywnych do renderowania gier w chmurze w wydajny i optymalny sposób”.

Patent wprowadza i omawia kilka kwestii i rozwiązań, z których większość jest przesiąknięta technicznym żargonem spoza okręgu języka potocznego. Biorąc to pod uwagę, wydaje się, że Apple opracowuje wiele mechanizmów, aby uwzględnić problemy często związane z grami w chmurze, takie jak szybkość, dane wejściowe, opóźnienia i ogólna wydajność.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.