Home / Muzyka / Apple Music – serwis skazany na sukces?

Apple Music – serwis skazany na sukces?

apple-music

Apple Music czyli serwis giganta z nadgryzionym jabłuszkiem oferujący streaming muzyki, radio oraz platforma socjalna została właśnie zapowiedziana na WWDC 2015.

Niekwestionowaną siłą napędową jest oczywiście Beats, które firma z Cuppertino kupiła w zeszłym roku, i która dostarczy muzyki skondensowanej w jednej aplikacji. Poza słuchaniem muzyki przesyłanej strumieniowo, w tym jako radio, Apple zaoferuje kupno utworów muzycznych, coś na podobieństwo iTunes.

apple-music-beats

Subskrypcja Apple Music będzie kosztowała 10 dolarów, będąc tym samym dosyć konkurencyjną np. ze Spotify czy Dizzer, które mają już mocną pozycję na rynku.

Stacje radiowe będą nadawane 24 godziny na dobę i będą nadzorowane przez ludzi a nie komputery, czuwając tym samym nad jakością, tak jak to ma miejsce w przypadku list Beats Music.

Jeśli zaś chodzi o utwory dostępne do słuchania wtrybie streamingu, to Apple potwierdziło liczbę ponad 30 milionów kawałków, dodatkowo dostosowywanych do gustu słuchającego poprzez uczenie się jego nawyków. Pojawią się więc rekomendowane utwory i wykonawcy, a poza ludzkim czynnkiem, nad różnorodnością czuwać ma algorytm.

 

Na platformie Apple Music znajdą się ponadto ekskluzywne utwory, których próżno będzie szukać w innych serwisach. Tym samym Apple chce przyciągnąć do siebie jeszce więcej fanów dobrej muzyki. W dopełnieniu ekskluzywności pomóc mają dostępne zdjęcia z tras koncertowych, nowe materiały oraz inne dodatki. Jakie? Na razie nie wiadomo.

Więc jak wam się podoba nowy serwis Apple? Czy również uważacie, że tak jak Apple Watch jest on skazany na sukces, chociażby ze względu na markę Beats czy potęgę samego “Jabłuszka”?