Home / Komputery mobilne i tablety / Apple iPad Pro – większy, lepszy ze stylusem

Apple iPad Pro – większy, lepszy ze stylusem

Apple Ipad Pro

Apple iPad Pro, czyli według niektórych powiększony iPad Air 2, to najnowszy nabytek w dorobku firmy z Cuppertino, który ma nadzieję konkurować nie tylko z Surface 3 Pro Microsoftu, lecz wieloma podobnymi dostępnymi na rynku.

Posiadający 12,9 cala i 6,9 mm grubości iPad Pro został wyposażony w nowy,wydajniejszy procesor Apple A9X, oraz oczywiście w ekran Retina (2732 x 2048 pikseli), dostarczając tym samym niesamowitych wrażeń z użytkowania, w tym przy profesjonalnym jego wykorzystaniu dzięki 5,9 miliona pikseli umieszczonych na nim. Sam procesor dostarcza 1,8 raza lepszą wydajność w porównaniu z poprzednikiem, a bateria jest w stanie się poddać po ponad 10 godzinach pracy.

Apple Pen

Według Apple, nowy iPad lepiej nadaje się do wielozadaniowości, w której z pewnością przyda się Apple Pen, stylus kosztujący bagatela 100 dolarów, czy inteligentna klawiatura za niespełna 170 dolarów.

Apple Ipad Pro Smart Keyboard

Wspomniana klawiatura jest podobna do tej znanej z tabletów Surface, lecz oczywiście została dopieszczona przez Apple, częściowo nawiązując do niskoprofilowych klawiszy z MacBooka, i w przeciwieństwie do tej od Microsoftu, nie będziemy czyli gumy pod palcami lecz wysokiej jakości tworzywo.

Kolejną ciekawą (notabene przewidzianą) funkcją jest zastosowanie 3D Touch (spekulowanego jako Force Touch) z trzystopniowym naciskiem. Jednak głównym atutem Apple iPad Pro jest wspomniany Apple Pen, stylus o wysokiej czułości, który idealnie współgra z wysokiej rozdzielczości ekranem.

Stylus nowego iPada również wykorzystuje 3D Touch ekranu tabletu, dodając trzeci wymiar (stopnie nacisku), umożliwiając zastosowanie niespotykanych wcześniej cieni i “pociągnięć pędzla”. Apple Pen działa także przy 47 stopniowym przechyle.

Wśród producentów zainteresowanych iPadem Pro jest m.in. Microsoft, który zaprojektował nowy pakiet biurowy Office 2016 oraz Adobe oferujący dla nowego tabletu Apple, Creativity Suite.

Ceny iPada Pro zaczynać się będą od 799 dolarów za 32 GB model z Wi-Fi 802.11 ac, poprzez 949 dolarów za 128 GB wariant z Wi-Fi, a na 1079 dolarowym 128 GB wariantem z 4G skończywszy. Urządzenia mają być dostępne już od listopada tego roku.