Home / Aktualności / Apple iCar – czyżby Apple budowało elektryczny samochód

Apple iCar – czyżby Apple budowało elektryczny samochód

iCar

Wydaje się, że poprzednie informacje co do tajemniczego samochodu z kamerami na dachu nie były celem stworzenia map (konkrecji dla Google Maps), a testowaniem samochodu elektrycznego, który możemy wstępnie nazwać Apple iCar.

iCar będący dla nas niczym innym jak samo-prowadzącym się pojazdem, zainspirowanym przez Google, ma mocne podstawy chociażby z powodu, że firma z Cuppertino „przejęła” pokaźną liczbę pracowników Tesli.

Z dostępnych informacji usostępnionych przez firmę Reuters wynika, że poza nimi Apple tworzy platformę oprogramowania, która wspomagała by iCar.

Cały projekt prowadzi Steve Zadesky czyli jeden byłych z inżynierów Forda, kolejny członek nowo stworzonego zespołu ekspertów motoryzacyjnych w firmie Apple obejmujących również osoby odpowiedzialne za mapowanie obrazów w wysokiej rozdzielczości, ładowanie akumulatorów czy samo-prowadzenie się pojazdów.

Projekt jest trzymany w ścisłej tajemnicy również z innego powodu, a mianowicie dlatego, że Apple nie jest jedną z sześciu firm posiadającej odpowiednie uprawnienia do testowania samo-prowadzących się pojazdów.

Niemniej jednak iCar bardzo chce wpasować się w tej jakże lukratywny rynek, który pomimo braku gwarancji powodzenia, na pewno zapisze się w historii.

A co wy myślicie o wejściu Apple w rynek motoryzacyjny? Firma postawiła już jedną nogę w postaci CarPlay, ale to zupełnie inna historia, nieprawdaż?