Home / Aktualności / Apple event czyli nowy iPhone 12 oraz 12 mini

Apple event czyli nowy iPhone 12 oraz 12 mini

Mistrzowie tworzenia emocji oczekiwania na kolejny produkt, sygnowany jako „Hi Speed” czyli szybszy zaprezentowali nowy iPhone 12 w wersji mini, standard oraz Pro. Tak jak podejrzewano, iPhone 12 nie był jedynym z zaprojektowanych produktów, a wśród wielu to jego odmiana mini była równie jeśli nie bardziej oczekiwana.  Oto co nam pokazano wraz z naszymi opiniami na ten temat.

 

iPhone 12, 12 mini oraz 12 Pro

Standardowy iPhone 12 ma 6,1-calowy ekran (2532 x 1170 pikseli z 460 ppi), ale nadal jest mniejszy niż iPhone 11. Konstrukcja iPhone’a 12 Mini nawiązuje do iPhone’a 4 z ramą ze stali nierdzewnej i płaskim tyłem. Jest również ładny i kompaktowy, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze jedną ręką. Obudowa jest mniejsza niż iPhone’a SE, ale ma większy 5,4-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 2340 x 1080 pikseli i 476 ppi. Dla porównania SE ma 4,7-calowy wyświetlacz LCD. Wersja Pro występuje w rozmiarze 6,1 cala (2532 x 1170 pikseli z 460 ppi) oraz 6,7 cala w przypadku Pro Max (2778 x 1284 pikseli z 458 ppi).

Oba telefony porzuciły zaokrąglone krawędzie, aby uzyskać bardziej płaską konstrukcję. Przełożyło się to też na mniejszą wagę, a tym samym smartfon powinien być bezpieczny podczas trzymania w porównaniu z modelami z zaokrąglonymi krawędziami.

Zarówno iPhone 12, jak i iPhone 12 Mini ( o nim za chwilę) są wyposażone w ten sam rodzaj wyświetlacza OLED Super Retina XDR, którą można znaleźć w modelach Pro. Nowe ekrany Apple’a powinny zapewnić najostrzejszą klarowność i głębię spośród wszystkich iPhone’ów o współczynniku kontrastu 2 000 000: 1. Niemniej Apple nie wspomniało jakie odświeżanie owe ekrany będą oferowały, przypadek? Chroniony szkłem Corning oraz powłoką ceramiczną ekran wspiera HDR10 i oferuje dwa razy tyle pikseli co iPhone 11. Smartfon jest ponadto czterokrotnie odporniejszy na upadek niż jego poprzednik.

Zarówno standardowa jak i odmiana mini 12-tki, wyposażono w tylny aparat z dwoma obiektywami (szerokokątny i ultraszerokokątny) w przeciwieństwie do potrójnych obiektywów oferowanych przez modele Pro. To poświęcenie jest częścią tego, co czyni je bardziej przystępnymi. Jednak mimo tych „okrojeń”, obraz w dalszym ciągu powinien nadal być bardzo wysokiej jakości. Kamery umożliwiają także fotografowanie w trybie nocnym zapewniając ostre, wyraźne zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia. Model Pro ma trzy kamery.

Tak jak podejrzewano, Apple nie mogło dłużej zwlekać ze wsparciem 5G, które w nowych iPhonach 12 zapewniają szybsze przesylanie danych, strumieniowanie czy niższe opóźnienie. Dodatkowo, Apple chwali się, że jeśli wykorzystanie 5G nie będzie potrzebne, urządzenie przejdzie na LTE, oszczędzając tym samym energię.

iPhone 12 oraz iPhone 12 mini będą również miały ten sam procesor, którym jest A14 Bionic, a którego znajdziemy także w najnowszym iPad Air i iPhonie 12 Pro. Najnowszy procesor Apple ma sześć rdzeni (dwa wysokowydajne i cztery energooszczędne) i cztery rdzenie GPU zbudowane w procesie produkcyjnym 5 nm. Cztery energooszczędne rdzenie powinny pomóc skompensować dodatkową moc potrzebną do uruchomienia technologii 5G i zapewnić ogólnie lepszą żywotność baterii. Apple twierdzi, że dwa wysokowydajne rdzenie zwiększają wydajność iPhone’a 12 o 50 procent.

IPhone 12 i iPhone 12 Mini będą dostępne w modelach 64 GB, 128 GB i 256 GB, zacznie się od odpowiednio 799 i 699 dolarów. Zamówienia iPhone 12 będzie można składać od piątku 16 października, zaś on sam będzie wysyłany tydzień później. Jeśli chodzi o 12 mini, przedsprzedaż rozpocznie się 6 listopada. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.