Home / Aktualności / Apple bojkotuje rosyjski rynek!

Apple bojkotuje rosyjski rynek!

Firma Apple dołącza do szeregu światowych korporacji, które wstrzymują sprzedaż na rosyjskim rynku. Bojkot w wykonaniu Apple dotyczyć ma nie tylko sprzedaży swoich urządzeń mobilnych czy komputerów, ale także akcesoriów jak np. ładowarki czy niektóre aplikacje z App Store.

– Staramy się zrobić, co możemy w ramach odpowiedzi na inwazję. Zatrzymaliśmy sprzedaż wszystkich produktów w Rosji. W zeszłym tygodniu skończyliśmy z eksportem naszych produktów do tego kraju. RT News i Sputnik News nie są dostępne poza Rosją w App Store. Wyłączyliśmy również pewne usługi w Apple Maps w Ukrainie, aby zapewnić bezpieczeństwo ukraińskim obywatelom – powiedział rzecznik prasowy firmy Apple Inc.

Decyzja ta jest szybkim pokłosiem wpisu na Twitterze, który 25 lutego zamieścił sam prezes Tim Cook mówiąc – Jestem bardzo przerażony sytuacją w Ukrainie. Staramy się zrobić wszystko, co możemy dla naszych pracowników w tym rejonie świata, a także pomóc lokalnym projektom humanitarnym. Ich los jest dla mnie osobiście teraz bardzo ważny i chciałbym dołączyć do wszystkich, którzy modlą się o pokój –

Tym samym kolejny gigant technologiczny po firmach AMD i Intel przyłącza się do bojkotu rosyjskiego rynku w wyniku ataku Rosji na Ukrainę.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.