Home / Aktualności / Aplikacja Steam Link jest już dostępna w sklepie Mac App Store

Aplikacja Steam Link jest już dostępna w sklepie Mac App Store

Jak większość z was najprawdopodobniej wie, Steam Link to oprogramowanie opracowane przez Valve, które umożliwia zdalne granie w gry z głównego komputera na innych urządzeniach. Program został pierwotnie udostępniony dla Androida przed rozszerzeniem na iOS, Linux, Raspberry Pi, tvOS, a teraz macOS.

Aplikacja Steam Link opiera się na technologii Steam Remote Play, która umożliwia przesyłanie strumieniowe wideo H.264 w czasie rzeczywistym do podłączonego urządzenia za pośrednictwem protokołu o niskim opóźnieniu. Możliwe są rozdzielczości do 4K z 60 klatkami na sekundę, jeśli oczywiście dostępna jest wystarczająca przepustowość. Teraz w końcu aplikacja Steam Link jest już dostępna do pobrania także dla urządzeń Apple w oficjalnym sklepie Mac App Store. Co równie ważne, nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca na dysku bo zaledwie 30 MB.

Steam Link dla komputerów Mac wymaga systemu macOS 10.13 lub nowszego oraz komputera PC działającego jako host gier działających w tej samej sieci lokalnej. Jeśli więc czekaliście na to od dawna i spełniacie wymagania sprzętowe, to warto wypróbować coś co spora część użytkowników innych systemów mogła doświadczyć jakiś czas temu. Jak mówią, lepiej późno niż wcale.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.