Home / Aktualności / Aplikacja Refocus dla Windows Phone 8. Zmień ostrość po zrobieniu zdjęcia.

Aplikacja Refocus dla Windows Phone 8. Zmień ostrość po zrobieniu zdjęcia.

Aplikacja Refocus dla Windows Phone 8Aplikacja Refocus dla Windows Phone 8 została właśnie wydana na niektóre smartfony Nokia Lumia. Aplikacja ta pozwala na zmianę ostrości zdjęcia w późniejszym czasie.

Aplikację tą dostępną dla smartfonów Nokia Lumia z kamerą PureView można pobrać ze sklepu Windows store.

Nokii, która bardzo się skupiła na jakości kamer w swoich produktach aplikacja Refocus z pewnością bardzo pomoże. Pionierem zmiany ostrości obiektów była dobrze znana kamera Lytro.

W przeciwieństwie do specjalnego sensora używanego przez Lytro, Nokia robi od 2 do 8 zdjęć za pomocą których będzi można dowolnie zmienić później ostrość.

Pomysł zastosowania tej technologii wydaje się bardzo udany. Czy nie zdarzyło wam się złapać ostrości na niezamierzonym obiekcie zamiast np. na danej osobie? Z możliwością zmiany ostrości po wykonaniu zdjęcia nie musicie się o to więcej martwić. Za pomocą myszki będzie można sobie ustawić dowolnie ostrość i w ten sposób z jednej kompozycji stworzyć wiele indywidualnych zdjęć.

Jeśli więc posiadacie smartfony takie jak Nokia Lumia 920, Lumia 925, Lumia 928 czy Lumia 1020 to aplikacja Refocus dla systemu Windows Phone jest dla was obowiązkowa. Pamiętajcie tylko o zainstalowaniu aktualizacji Amber. Gdy natomias czekacie na phablet Nokia Lumia 1520 to otrzymacie go z już zainstalowaną aplikacją.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.