Home / Aktualności / Aplikacja Phone Usage Monitor pomoże ci stwierdzić stopień uzależnienia od technologii

Aplikacja Phone Usage Monitor pomoże ci stwierdzić stopień uzależnienia od technologii

Choć zapewne wielu z nas zna odpowiedz na pytanie czy jest uzależniona od technologii, to z pewnością aplikacja Phone Usage Monitor autorstwa Barito (z forum XDA Developers) ułatwi to zadanie.

Będący kolejnym narzędziem od którego się uzależniamy, smartfony po telewizji i radiu powodują, ze ciężko je wypuścić z dłoni i zabieramy je dosłownie wszędzie.

Badania przeprowadzone kilka lat temu wskazywały, ze przeciętna osoba sięga średnio po telefon 150 razy w ciągu dnia.

Opisywana tu aplikacja Phone usage monitor jest bardzo funkcjonalna i dostępna dla wszystkich posiadających urządzenie z systemem Android. Wśród wielu funkcji należy wspomnieć monitorowanie jak używamy naszego urządzenia, z jakich aplikacji najczęściej korzystamy oraz co ogólnie ma być przez aplikacje monitorowanie.

W prosty sposób można wiec sprawdzić jak długo siedzimy na mediach społecznościowych. Udawanie, ze to była tylko chwilka a w rzeczywistości mija 5 czy 6 godzina, w tym przypadku nie przejdzie.

Na chwilę obecną Phone usage monitor jest w wersji beta, aczkolwiek dostępny jest mimo wszystko w sklepie Play Store. Ze swojej strony polecamy go wypróbować, chociażby dla sprawdzenia przez kilka dni i zweryfikowania naszego uzależnienia (lub jego braku) od technologii.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.