Home / Aktualności / Aplikacja Nintendo Switch Online – kompan konsoli Nintendo dostępny już 21 lipca

Aplikacja Nintendo Switch Online – kompan konsoli Nintendo dostępny już 21 lipca

Nintendo Switch Online app

Rozszerzając swoje usługi sieciowe dla konsoli Switch, Nintendo planuje ulepszyć doznania graczy dzięki aplikacji Switch Online, która w dniu premiery tj. 21 lipca będzie wspierała jedynie grę Splatoon .

Za pomocą wspomnianej aplikacji, która pojawi się równolegle na iOS i systemy Android będzie można komunikować się głosowo ze znajomymi, zapraszać innych graczy do gry czy tworzyć drużyny. Jak informuje Nintendo, funkcje aplikacji tak jak liczba wspierających ja gier ma być z czasem rozszerzana.

W aplikacji Nintendo Switch Online będziemy mogli ponadto podejrzeć statystyki SplatNet2, a także zapoznać się z nadchodzącymi funkcjami do gry Splatoon, które pojawia się w przyszłości.

Dostęp do aplikacji oraz innych usług sieciowych wiąże się z kosztem 20 dolarów rocznie, niemniej jednak bez zakupu dostępu do usług sieciowych niewiele zdziałamy, chyba, ze będziemy wyłącznie grali sami lub w lokalnej sieci. Usługi sieciowe Nintendo można porównać do Xbox Live i PS Network, aczkolwiek są one w stadium raczkowania i do stanu wspomnianych maja jeszcze długa droga. Na plus można zaliczyć dostęp w ramach opłaty abonamentowej do serii klasyków Nintendo.

Nintendo Switch Online app 01

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.