Home / Aktualności / Apacer AS710 – zewnętrzny dysk SSD z funkcją Windows-To-Go

Apacer AS710 – zewnętrzny dysk SSD z funkcją Windows-To-Go

Firma Apacer zaprezentowała właśnie swój najnowszy przenośny dysk SSD z serii AS710. Poza wsparciem dla funkcji Windows-To-Go dyski z opisywanej serii cechuje zgodność z takimi interfejsami jak SATA II oraz USB 3.0.

Apacer AS710 to zewnętrzny, przenośny dysk SSD, którego wysokość to zalewie 7 mm, zaś jego waga wynosi 75 g. Z uwagi, iż dysk ten należy do rodziny SSD (Solid State Drive) nie posiada on w swoim wnętrzu jakichkolwiek ruchomych części, dzięki czemu odznacza się on wyjątkową odpornością na wibracje oraz wstrząsy i upadki (podczas upadku do 3000G).

Według deklaracji firmy Apacer sekwencyjna prędkość odczytu oraz zapisu danych przy wykorzystaniu portu SATA III wynosi odpowiednio do 550 oraz 530 MB/s. Z kolei jeśli skorzystamy z interfejsu USB 3.0 SuperSpeed możemy uzyskać prędkości wynoszące 380 i 420 MB/s (odczyt/zapis). Parametry te pozwolą nam np.: na skopiowanie 5 GB filmu w rozdzielczości HD w czasie krótszym niż 15 sekund.

Dyski Apacer AS710 o pojemności 128 GB oferują także wsparcie dla technologii ECC (Error Correction Code) oraz Win7 Trim. Niestety sugerowana cena detaliczna ww. dysków SSD nie została ujawniona.

 Apacer AS710 photo 1

Apacer AS710 photo 2

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.