Home / Aktualności / AOC Q2577PWQ – nowy monitor IPS z rozdzielczością 2K

AOC Q2577PWQ – nowy monitor IPS z rozdzielczością 2K

AOC Q2577PWQ to nowy monitor charakteryzujący się ciekawym wyglądem, dobrą bo wynoszącą 2560 x 1440 pikseli (2K) rozdzielczością oraz szeregiem dodatków takich jak wbudowane głośniki stereo o mocy 3W.

Monitor oferuje całkiem sensowne odświeżanie 5ms, dzięki czemu zarówno oglądanie filmów czy innych multimediów czy granie w gry nie będzie powodowało smużenia ani zmęczenia oczu (technologia Flicker Free). Także kąty widzenia na poziomie 178 stopni (zarówno w pionie i poziomie) są bardzo zadowalające.

Dzięki zastosowaniu matrycy IPS, monitor AOC Q2577PWQ oferuje znakomite odwzorowanie kolorów, idealne zarówno do profesjonalnych (fotografia, obróbka wideo, projektowanie CAD/CAM) zastosowań oraz do grania.

AOC zatroszczyło się także o możliwość ustawienie wysokości (do 130mm), funkcje pivotu, obrotu i pochylenia. Jeśli chcielibyście zawiesić go jednak na ścianie, to jest to możliwe dzięki mocowaniu VESA w standardzie 100 x 100.

Również jeśli chodzi o możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, nie jest tak źle z monitorem AOC Q2577PWQ jako, że został on wyposażony w DisplayPort, HDMI, DVI oraz VGA, dzięki czemu podłączymy nie tylko komputer, ale jednocześnie możemy dołożyć laptop, konsolę czy tablet.

Oferowany z trzyletnią gwarancją monitor AOC ma zostać wyceniony na ok. 1900 zł.