Home / Peryferia / Monitory / AOC I2473PWM – całkiem, całkiem monitorek

AOC I2473PWM – całkiem, całkiem monitorek

AOC I2473PWM 01Monitory oraz monitory to dwie rożne rzeczy. Jedne dostarczają w rzeczywistości to co obiecują a drugie tylko na papierze.

Mamy tu głównie na myśli głośniki wbudowane w monitor, a dokładnie dźwięk który z nich wychodzi, najczęściej kiepskiej jakości. Problem ten tyczy się zarówno ogólnej reprodukcji jak i basu, który jest szczególnie uporczywy w postaci … jego braku.

Firma AOC a dokładnie 23,8 calowy model I2473PWM maja ta złą reputacje monitorów z wbudowanymi głośnikami zmienić.

AOC I2473PWM 04Reprezentujący rodzinę nowych, stylowych monitorów z cienka ramka monitor AOC zawiera także nie byle jakie bo firmy Onkyo 7W głośniki.

AOC I2473PWM choc nie jest  to monitor 4K, a tylko 1080p to jest to porządnie wykonany monitor z kontrastem dynamicznym 50M:1, katami widzenia 178 stopni jak również 5 ms czasem reakcji.

kolory-aoc-i2473pwmOwy czas reakcji może nie zachwyci graczy, ale należy w tym miejscu wspomnieć iż jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra.

Jakość odwzorowania kolorów powoduje ze obraz jest bardzo żywy, tekst ostry a jasność także zasługuje na pochwale.

Patrząc na sam monitor aż ciężko uwierzyć, ze to naprawdę prawie 24 calowy monitor mając na uwagę jego grubość wynosząca zaledwie 15 mm.

W tym miejscu można roznieś wspomnieć o bardzo dobrej sztywności całej konstrukcji nawet przy przechylaniu monitora w zakresie 5-15 stopni. To w połączeniu z cienka ramka powoduje, ze naprawdę co niektórzy mogą się w nim zakochać.

Pod względem wyjść jakie monitor oferuje znajduje się pojedyncze gniazdo VGA, dwa HDMI (oba z funkcja MHL), 3,5 mm wejście audio oraz wyjście słuchawkowe.

AOC I2473PWM 03Jednak przysłowiową wisienka na torcie są wspomniane wcześniej głośniki o mocy 7W. Na papierze na pewno nie wprawia nikogo w zachwyt, lecz na żywo to zupełnie inna historia.

Ze względu, ze wbudowane są one w podstawę monitora nie ograniczone są tak jak w większości tego typu przypadków, grubością monitora lub odległością od pozostałych pozdespołów monitora.

Jakość dźwięku jakie prezentują sobą głośniki Onkyo jest zdumiewająco dobra. Zakres tonów średnich do wyższych jest bardzo dobry, a sam bas dopełnia pełni szczęścia dostarczanej przez AOC I2473PWM.Oczywiście bez problem można znaleźć systemy głośnikowe 2.1 ale osoby szukające monitora z wbudowanymi głośnikami szukają po pierwsze oszczędności miejsca, a po drugie jest to bardziej praktyczne w biurach czy nawet w domu gdy nasze zewnętrzne głośniki się np. Popsuja.

Po części brak regulacji wysokości oraz pivotu może rozczarowywać, tak samo jak brak możliwości umieszczenia monitora na ścianie.  Jednak gdy spojrzymy na wspomniane wcześniej atuty tego monitora, to dzięki zawarciu huba USB, DVI czy fizycznej kontroli głośności i dotykowymi przyciskami w jego podstawie, to można pewne mankamenty przeboleć.

Przy obecnej cenie monitora AOC I2473PWM wynoszącej ok. 800 zł można go naprawdę polecić prawie wszystkim, z wyjątkiem tych dla których dopłacenie większej sumy za monitor z “pełnym wypasem” nie stanowi problemu.

 AOC I2473PWM specyfikacja

Ocena:

Jakosc 4/5

Wartosc 4/5

Ogolna: 4/5

Monitory oraz monitory to dwie rożne rzeczy. Jedne dostarczają w rzeczywistości to co obiecują a drugie tylko na papierze. Mamy tu głównie na myśli głośniki wbudowane w monitor, a dokładnie dźwięk który z nich wychodzi, najczęściej kiepskiej jakości. Problem ten tyczy się zarówno ogólnej reprodukcji jak i basu, który jest szczególnie uporczywy w postaci … …

Ocena końcowa

Jakość
Funkcje
Głośniki
Ocena ogólna

OK!

Podsumowanie : Po części brak regulacji wysokości oraz pivotu może rozczarowywać, tak samo jak brak możliwości umieszczenia monitora na ścianie. Jednak gdy spojrzymy na wspomniane wcześniej atuty tego monitora, to dzięki zawarciu huba USB, DVI czy fizycznej kontroli głośności i dotykowymi przyciskami w jego podstawie, to można pewne mankamenty przeboleć.

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
78