Home / Aktualności / Antyzabrudzeniowy lakier samochodowy od Nissana

Antyzabrudzeniowy lakier samochodowy od Nissana

Antyzabrudzeniowy lakier samochodowy od Nissana z pewnością jeśli nie teraz to w najbliższej przyszłości zrewolucjonizuje branżę motoryzacyjną. Ciężko póki co zakładać masowe zamykanie myjni samochodowych lecz nie sposób zauważyć potencjału w całym tym zamierzeniu.

Antyzabrudzeniowy lakier samochodowy – jak to wygląda w praktyce i ile będzie kosztować

Nissan antyzabrudzeniowy lakier samochodowy
Inżynierowie Nissana w Wielkiej Brytanii, którzy są za to całe zamieszanie odpowiedzialni testują obecnie nano-technologię (super-hydrophobic) w lakierach samochodowych, które mają rozmywać brud, który po takim lakierze ma spływać jak tłuszcz.

Cały eksperyment możecie podziwiać na poniższych zdjęciach oraz materiale wideo, przeprowadzonym przez Nissana na modelu Note.

Dzięki zastosowaniu owej nano-technologii brud spłynie po naniesionej przy użyciu tej technologii  lakieru zanim przyklei się on do jej powierzchni. Antyzabrudzeniowy lakier samochodowy od Nissana z pewnością przyda się wszystkim tym, którzy albo nie chcą się zbytnio namęczyć (lub ubrudzić) albo po prosty nie mają czasu na takie zabawy (albo / oraz pieniędzy).

Wstępnie przypuszcza się iż opcja użycia takiego właśnie lakieru z powłoką antyzabrudzeniową kosztować ma jego nabywcę ok. 750 dolarów.

Tak więc cena względnie znośna za lakier metalik w dodatku taki, którego nie trzeba myć po ubrudzeniu samochodu, a o to przecież nie trudno. Jesteśmy tylko ciekawi jak na całe te samoczyszczenie samochodu wpływać będą zarysowania na lakierze oraz czy ulegnie polepszeniu zabezpieczenie antykorozyjne.