Home / Aktualności / Obudowy / Antec P9 Window – nowa, ciekawa i nie taka droga obudowa

Antec P9 Window – nowa, ciekawa i nie taka droga obudowa

Antec P9 Window

Antec P9 Window to kolejna ciekawa obudowa z oknem mid-tower formatu ATX , która właśnie wkracza na rynek. Należąca do serii Performance, skrzynka Anteca kosztuje ok. 350 zł, wkraczając tym samym w niebezpieczne terytorium obudów Premium.

Łącząca w sobie prostotę i elegancję, a także funkcjonalność P9 Window oferuje także dosyć dobre zdolności wygłuszania hałasu nawet przy wentylatorach na pełną moc. To już z pewnością dobry start.

Na górze obudowy znajdziemy dwa porty USB 3.0, dwa USB 2.0, gniazdo mikrofonu, wyjście audio, oraz włącznik / wyłącznik i przycisk resetu.

Jednak chyba najważniejszą cechą jest miejsce wewnątrz oraz to co możemy w niej zmieścić. Jeśli chodzi o to drugie, to Antec postarał się o dwie 3,5 oraz trzy 5,25 calowe zatoki na dyski / napędy optyczne, które w dodatku mogą być indywidualnie wyjęte w celu lepszego zaadoptowania chłodzenia wodnego. Dodatkowe 2,5 calowe dyski mogą być umieszczone za płytą główną (z prawej strony). Idąc dalej, obudowa ta wspiera długie karty graficzne, i mamy tu na myśli 430 mm jednostki.Niespodzianką jest także ukryta w 5,25 calowej wnęce na dyski zatoka 3,5 calowa pozwalająca na umieszczenie dodatkowego twardziela, w przypadku gdy nie wykorzystujemy więcej niż jednego napędu optycznego.

Pod względem wentylatorów, które można zaprząc do chłodzenia warto napomnieć o trzech 120 mm lub dwóch 140 mm jeśli rozmiar jest tym co was podnieca, na górze obudowy oraz jeden 120 mm na jej dole. Wentylatory te będą dodatkowymi poza dwoma przednimi i jednym tylnym (wszystkie 120 mm) jakie Antec dołącza do P9 Window. Co więcej, w tym szczególnym modelu znajdziemy trzy osobno wysuwane filtry zatrzymujące kurz, które działają także jako bariera dźwiękowa dla wydobywającego się z wnętrza hałasu.

W celu ułatwienia montażu podzespołów producent zastosował bezśrubkowy system montażu, obejmujący zarówno montaż napędów jak i kart rozszerzeń w tym tych 9 PCI. 

Nie ma wątpliwości, że Antec P9 Window to obudowa kierowana do osób szukających absolutnego minimum. Jest prosta, w miarę dobrze wykonana a cena nadal pozostaje w zasięgu ręki, choć musimy przyznać, że znalazło by się kilka alternatyw.

 

Antec P9 Window
Rodzaj obudowy ATX mid-tower
Wymiary (W x Sz x D) 210 x 465 x 470 mm
Wspierane formaty płyt głównych Mini-ITX, microATX, ATX
2.5″/3.5″ zatoki 8
2.5″ SSD 2 (za płytą)
5.25″ dzatoki 3
1 wewnętrzna 3.5″
Wentylatory

2 x 120 mm (przód)
1 x 120 mm (tył)

Montaż wentylatorów

2 x 140 mm or 3 x 120 mm (góra)
1 x 120 mm (dół)
2 x 120 mm (wentylatory zatoki dysków HDD)

Montaż radiatora 1 x 360 mm (góra)
1 x 240 mm (przód z wyjętymi zatokami dysków)
FPrzedni panel I/O

2 x regulacja wentylatorów
2 x USB 3.0
2 x USB 2.0
Gniazdo słuchawkowe
Gniazdo mikrofonu

Gniazda rozszerzeń 8
Max. gdługość kart graficznych 430 mm z wyjętymi zatokami

Antec P9 Window 01 Antec P9 Window 04 Antec P9 Window 03 Antec P9 Window 02