Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Coolery Antec A30, A40 Pro, C40 oraz C400 czyli jak świętuje się 30 urodziny

Coolery Antec A30, A40 Pro, C40 oraz C400 czyli jak świętuje się 30 urodziny

antec-a30-cpu-cooler

Coolery Antec A30, A40 Pro, C40 oraz C400, które właśnie wprowadza ten znany producent coolerów, świętują 30 rocznicę firmy. Jak lepiej można byłoby to zrobić?

Przechodząc jednak do konkretów, zaprezentowane właśnie chłodzenie wspiera praktycznie wszystkie podstawki, dzięki czemu nie będzie problemu z zastosowaniem go np. do procesorów Intel Core i7 Extreme czy po drugiej stronie spektrum do jednostek Sempron od AMD.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi ciepłowodów wykonanych z miedzi ze stopą coolera możemy być pewni, że ciepło będzie odprowadzane w jak najbardziej efektywny sposób, co przełoży się na niższe temperatury naszego CPU.

 Zaprezentowany na zdjęciu po lewej cooler to model A30, budżetowy model z 90mm wentylatorem podświetlanym na niebiesko i mający oferować bardzo cichą pracę, tak przynajmniej zapewnia producent.

Żeberka radiatora o wymiarach 43 x 86 mm oferują sporą powierzchnię odprowadzania ciepła (aluminiowe żeberka), co w połączeniu z dosyć dobrą pastą termoprzewodzącą, zawartą w zestawie, jeszcze bardziej powinno zbić temperatury z naszego procesora. Cena coolera Antec A30 to ok. 14 euro.

antec-a40-proDrugim z kolei modelem jest A40 Pro zaprezentowany na zdjęciu powyżej. Posiada on cichy, 92mm wentylator z regulowanymi obrotami, cztery ciepłowody przechodzące przez sporych rozmiarów wieżę żeberek wykonanych również z aluminium, przez co także i tu nie powinny wystąpić zbyt duże temperatury na naszych procesorach. Ten model ma kosztować nieco więcej, bo ok. 25 euro.

antec-c40Antec C40, trzeci z zaprezentowanych modeli chłodzenia jest nieco bardziej zaawansowanym i rozbudowanym względem wcześniej zaprezentowanej serii A. Posiada on 8mm miedzianą stopę, 92mm wentylator z regulacją obrotów (PWM) niklowane żeberka dodatkowo pokryte warstwą zapobiegającą utlenianiu oraz tradycyjnie cztery ciepłowody. Cena tego modelu to ok. 35 euro.

antec-c400Ostatnim kąskiem jest cooler z oznaczeniem  C400 mający być wysokowydajnym modelem dla wymagających użytkowników. Tak jak w modelu C40, tak i tu mamy 8mm stopę wykonaną z miedzi, poniklowane żeberka z czterema ciepłowodami, aczkolwiek Antec zastosował tu bardziej wydajny, 120mm wentylator PWM, mogący przepchnąć 77 CFM powietrza o niebieskim kolorze (żart – wentylator posiada niebieskie podświetlenie). C400 wyposażono również w dwuwarstwową konstrukcję żeberek dla jeszcze wydajniejszego odprowadzania ciepła, które będzie szczególnie pomocne przy przy podkręcaniu. Model ten powinniście nabyć wydając ok. 40 euro.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.