Home / Aktualności / Android Silver – następca smartfonów Nexus?

Android Silver – następca smartfonów Nexus?

Android Silver
Android Silver może za jakiś czas stać się następcą smartfonów z serii Nexus. Zamiast używać wytwórców takich jak Asus czy LG, Google może zdecydować się na używanie tylko swojego systemu na flagowych smartfonach innych producentów tak jak ma to obecnie miejsce w przypadku Google Edition Galaxy S4 czy HTC One.

W ten sposób gigant Google mógłby dotrzeć ze swoimi produktami do większej liczby odbiorców, choć patrząc na to z drugiej strony bardzo wątpliwe aby owi producenci zgodzili się obniżyć ceny swoich smartfonów. Niskie ceny pozwalają sprzedawać smartfony Nexus w bardzo dużych ilościach, lecz nie każdy może sobie na takie coś pozwolić.

Niemniej jednak Google jest w takiej sytuacji, że posiada potężną rzeszę lojalnych klientów, tym samym oferuje niedostępne dla innych wytwórców rynki zbytu. Dobrą wiadomością w związku z smartfonami Android Silver byłaby minimalna ilość niepotrzebnego oprogramowania zainstalowanego na nich (tzw. bloatware). To z kolei przekłada się również na wydajność smartfonu oraz czas pracy na baterii. 

Android Silver ma również posiadać funkcję podobną do „Find my iPhone” (znajdź mojego iPhona). Domyślamy się, że będzie to na zasadzie stosowanej w produktach Amazonu a dokładniej chodzi o bezpośrednie wsparcie techniczne, które rozwiązałoby jakiekolwiek problemy z tym smartfonem Google.

Źródło: Android Police