Home / Aktualności / Android L wydłuża czas pracy na baterii

Android L wydłuża czas pracy na baterii

Android L czas pracy na baterii
Testy przeprowadzone przez serwis ArsTechnica udowodniły iż Android L wydłuża czas pracy na baterii nawet o 36 procent. Badania zostały przeprowadzone na smartfonie Nexus 5 i wykorzystywały funkcję nowego Androida nazwaną Project Volta.

Poprzednio Google twierdziło iż Andoid L jest w stanie wydłużyć czas pracy na baterii o 90 minut. Uzyskany wynik okazuje się zatem nawet lepszy od deklarowanego. Uzyskane wyniki były lepsze o 127 minut w porównaniu do systemu Android 4.4.4 KitKat i wykorzystywały przeglądanie internetu za pomocą Wi-fi. Test obejmował ładowanie strony interetowej w pętli aż do zupełnego wyczerpania baterii smartfonu.

Za wspominiane oszczędności oraz to, jak Android L wydłuża czas pracy na baterii odpowiedzialne jest API JobScheduler, które grupuje zadania przed obudzeniem procesora. Wewnętrzne badania jakie przeprowadziło Google udowodniło iż każde obudzenie urządzenia zabiera mu 2 minuty z czaso uczekiwania (tzw. standby time). Wygląda na to iż nowy system nie tylko wydłuża czas pracy na baterii ale oferuje także szybsze jego działanie.

Mając na uwadze to ile obecne smartfony pracują na jednym naładowaniu baterii oraz to jak kłopotliwe czasami jest ładowanie smartfonów gdy nie mamy czasu, nie możemy się doczekać kiedy Android L zostanie oddany do naszego użytku.

Android L wydluza czas pracy na baterii 1Źródło: ArsTechnica