Home / Aktualności / Android 5.0 już niebawem?

Android 5.0 już niebawem?

Android 5.0
Android 5.0 może mieć dosyć efektowne wejście podczas tegorocznego Google I/O. Kolejna ważna aktualizacja systemu operacyjnego Google została poniekąd potwierdzona za pomocą zaprezentowanego zdjęcia. Choć nie ukazuje ono bezpośrednio wersji 5.0 to bazując na doświadczeniu z przeszłości kiedy to gigant wyszukiwarek prezentował zbliżające się wersje swojego OS godzina ustawiona na zdjęciach była odpowiednio 2:30 dla Android 2.3 oraz 4:00 dla wersji 4.0.

W systemie Android 5.0 jak można zauważyć postępuje dalsza integracja i zaawansowane funkcje Google Now. Znajdziemy w niej m.in. zaawansowany system powiadomień korzystających właśnie z Google Now takich jak wyświetlanie wyników i porównań np. meczów piłki nożnej oraz innych wydarzeń sportowych.

Nasza lista życzeń odnośnie Androida w wersji 5.0 jest dosyć długa. Jedną z nich jest większa optymalizacja kodu w celu uzyskania dłuższego czasu na baterii. Inną mogłaby bć np. funkcja podobna do “knock code” znana z LG i polegająca na specyficznym zachowaniu smartfonu w zależności od rodzaju naszego pukania w jego ekran.

A co wy widzielibyście w nowym systemie. Jak wygląda wasza lista życzeń do Google?