Home / Aktualności / Android 4.4 KitKat dla Google Nexus 4 i Nexus 10

Android 4.4 KitKat dla Google Nexus 4 i Nexus 10

Nexus 4 Nexus 7 Nexus 10 Android 4.4 KitKatSystem Android to nie tylko najpopularniejszy system ze względu na dużą ilość tanich urządzeń na jakich jest dostępny lecz również z powodu częstych aktualizacji. Faworyzowane są oczywiście smartfony i tablety takie jak Nexus pochodzące od Google, lecz pozostałe też nie zostają zbytnio w tyle. 

Motorola ogłosiła niedawno, iż jej 6 urządzeń otrzyma niebawem system Android 4.4.

Android 4.4 KitKat dla Google Nexus 4 i Nexus 10

Nie tak dawno Nexus 4 otrzymał aktualizację KitKat jako OTA, czyli przez sieć raczej niż często kłopotliwy Kies Air. Należy jednak wspomnieć, że aktualizacja ta może zająć trochę czasu tak więc zalecamy uzbrojenie się w cierpliwość.

Teraz zaś większy brat Nexus 10 otrzymuje aktualizację Android 4.4 KitKat, która jest stopniowo dostępna dla coraz większej liczby użytkowników w różnych krajach. Ta aktualizacja dostępna jest jako ręczna aktualizacja co oznacza, że nie otrzymamy żadnego powiadomienia o tym fakcie.

Z dostępnych informacji wynika, że właściciele tabletu Nexus 7 mogą również pobrać tą wersję na swoje urządzenia. Android 4.4 KitKat jest również dostępny w postaci obrazu na serwerach Google tak więc bardziej zaawansowani użytkownicy Androida mogą również zainstalować ten system nawet jeśli nie jest on dostępny w ich kraju.

Pozostali z was który nie chcą podejmować ryzyka, że coś pójdzie nie tak muszą niestety czekać na dostępność KitKata dla swojej sieci co powinno nastąpić już niebawem. Zabawa z systemem Android 4.3 Jely Bean także nie jest czymś złym a w rezultacie będziemy mogli porównać nowe funkcje wersji 4.4, gdy ta już będzie dla nas dostępna. Według informacji podanych przez Google powinno to nastąpić do końca tego miesiąca.

Jak wspominaliśmy nieco wcześniej nowa odsłona tabletu Nexus 10 (prawdopodobnie dzieło LG) ma pojawić się już niebawem. Tablet ten będzie sprzedawany z systemem Android 4.4 KitKat.