Home / Aktualności / Android 4.4 dla urządzeń Manta wkrótce dostępny

Android 4.4 dla urządzeń Manta wkrótce dostępny

Android 4.4 KitKat będzie niebawem dostępny dla urządzeń firmy Manta. Firma ta poinformowała o zbliżającym się zakończeniu prac nad aktualizacją systemu części swoich urządzeń do najnowszej obecnie wersji tego systemu operacyjnego.

W pierwszej kolejności aktualizacja dostępna będzie dla tabletu Manta MID705DC, dostępnego obecnie w cenie 250 zł. Ten 7-calowy tablet wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor, 512 MB RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci flash.  Do wykończenia tabletu użyto materiałów gumowych z czerwoną żyłką wokół ekranu co po części dodaje urządzeniu elegancji. W tym przedziale cenowym nie można się spodziewać zbyt wygórowanych i wyrafinowanych materiałów wykończeniowych lub super specyfikacji.

Producent zapowiada, iż lista kompatybilnych urządzeń będzie się powiększać z każdym tygodniem. Planowane jest także preinstalowanie systemu w tej wersji na wszystkich nadchodzących urządzeniach, które spełnią odpowiednie wymagania techniczne.

Android 4.4 KitKat

Android 4.4 KitKat to najnowsza wersja systemu operacyjnego od Google. Wielomiesięczna pracy światowej klasy inżynierów i programistów miała na celu odświeżenie tego systemu oraz sprawienie aby działał on płynniej nawet na starszych urządzeniach.

Zawiera on w sobie szereg poprawek i wiele nowych funkcji, dzięki którym jego użytkowanie będzie jeszcze przyjemniejsze i wygodne.Wygląd systemu został uproszczony i stał się bardziej intuicyjny, oferując wygodny dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Usprawniona została również wydajność oraz wielozadaniowość, dzięki czemu system powinien działać znacznie płynniej nawet na tabletach i smartfonach o niezbyt wygórowanych parametrach technicznych.

Lepsze optymalizacja i zarządzanie energią powinno w większości przypadków skutkować wydłużeniem czasu pracy na baterii urządzeń wyposażonych w ostatnią wersję systemu operacyjnego Android.


Android 4.4 dla urządzeń Manta MID705DC
Manta MID705DC

Źródło: Informacja prasowa