Home / Aktualności / AMD wyjaśnia sytuację z „nieodpowiednią” częstotliwością Boost Clock Ryzenów 3 generacji

AMD wyjaśnia sytuację z „nieodpowiednią” częstotliwością Boost Clock Ryzenów 3 generacji

Po premierze 3 generacji procesorów Ryzen, wielu użytkowników zgłosiło, że nie widzi reklamowanych zegarów Boost Clock deklarowanych przez AMD w ich specyfikacjach.Pomimo, że AMD starało się rozwiązać problem stosując różne poprawki, wynik końcowy tych starań był daleki od ideału. W rezultacie całego tego zamieszania, powstały poważne zarzuty dotyczące „fałszywej reklamy”, na które AMD odpowiadało, że taktowanie jest ich zdaniem „odpowiednie”.

Teraz jednak AMD wydało oświadczenie dotyczące tych niższych niż oczekiwano częstotliwości taktowania w procesorach Zen 2 i wygląda na to, że rzeczywiście odpowiedzialny jest za BIOS płyt głównych. W tym momencie należy mieć nadzieję, że nowe oprogramowanie zostanie szybko wydane i będzie w stanie przywrócić wiarę w doskonałe wyniki układów AMD.

Jak się również dowiedzieliśmy, odpowiednia poprawka jest już w drodze i powinna ujrzeć światło dzienne za tydzień tj. 10 września. Poniżej znajduje się oficjalne stanowisko AMD w sprawie „nieadekwatnych” do reklamowanych taktowań procesorów Ryzen 3 generacji.

Cieszymy się z szybkiego tempa przyjmowania procesorów AMD Ryzen 3. generacji wśród entuzjastów i społecznościach graczy. Uważnie monitorujemy opinie społeczności na temat naszych produktów i rozumiemy, że niektórzy użytkownicy AMD Ryzen trzeciej generacji zgłaszają częstotliwości taktowania poniżej oczekiwanej. Chociaż częstotliwość Boost Clock procesora zależy od wielu zmiennych, w tym obciążenia, specyfikacji systemu i systemu chłodzenia, dokładnie przeanalizowaliśmy opinie od naszych klientów i zidentyfikowaliśmy problem w naszym oprogramowaniu wewnętrznym, który zmniejsza częstotliwość Boost Clock w niektórych sytuacjach. Jesteśmy w trakcie przygotowywania aktualizacji systemu BIOS dla naszych partnerów, która rozwiązuje ten problem i zawiera dodatkowe optymalizacje wydajności. 10 września przekażemy społeczności aktualizację dotyczącą dostępności systemu BIOS.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.