Home / Aktualności / AMD wreszcie ujawniło wydajność RX 6800 XT z Raytracingiem!

AMD wreszcie ujawniło wydajność RX 6800 XT z Raytracingiem!

W sieci pojawiły się pierwsze udostępnione przez AMD wyniki wydajności karty graficznej Radeon RX 6800 XT w grach wykorzystujących Raytracing. Testy przeprowadzono jak się nietrudno domyśleć na platformie opartej o procesor z rodziny Ryzen.

Sercem platformy był dokładnie układ Ryzen 9 5900X, a same testy przeprowadzono w rozdzielczości 1440p. Gry jakich użyto do przeprowadzenia pomiarów to Battlefield V, Call of Duty Modern Warfare, Crysis Remastered, Metro Exodus oraz Shadow of the Tomb Raider.

Model RX 6800 XT posiada 72 akceleratory promieni (Ray Accelerators), które stanowią odpowiednik rdzeni RT (RT Cores) z kart z rodziny RTX.

Niestety tym razem firma z Sunnyvale nie pokusiła się o zestawienie wydajności swojej karty z odpowiednikiem Nvidii w Postaci RTX 3080. Poziom wydajności w przypadku karty graficznej AMD z włączonymi efektami “śledzenia promieni” w ww. grach waha się od 67 do 95 fps .

Dokładne wyniki prezentujemy na poniższym slajdzie, który udostępnił serwis VideoCardz.

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.