Home / Aktualności / AMD RX 500 – proces LPP posłuży do ponownego odgrzania serii RX 400

AMD RX 500 – proces LPP posłuży do ponownego odgrzania serii RX 400

AMD Radeon RX 500 01

Firma Advanced Micro Devices po raz kolejny sięgnie do rebrandingu, który od lat popularny jest na rynku kart graficznych czy to dzięki niej czy to dzięki Nvidii. Według najnowszych informacji wynika, że układy Polaris na kartach RX 480, RX 470 i RX 460 zostały wykonane przy użyciu procesu LPE (Low Power Early), który cechować ma kompromis pomiędzy wydajnością, poborem energii oraz dostępnością na rynku. Taki proces pozwala producentom wprowadzić wcześniej dany produkt na rynek w wystarczającej ilości, a gdy zajdzie taka potrzeba zyskać czas na jego dopracowanie przy użyciu LPP.

Czym jest LPP? Otóż proces LPP (Low Power Performance) stanowi usprawnienie ww. elementów pozwalając zaoferować produkt o wyższych taktowaniach z lepszym stosunkiem wydajności na Wat. Dzięki temu seria RX 580, RX 570 oraz RX 560 zyska m.in. dodatkowe MHz-e, które pozwolą im być szybszymi kartami względem ich odpowiedników z linii RX 400.

Tym samym Radeon RX 580 zyska dodatkowe 74 MHz, a RX 570 wzbogaci się o 38 MHz – obie karty oparte zostaną o GPU Polaris 20. Ich młodszy brat (Polaris 21) zagości na kartach z rodziny RX 560, w którego przypadku zegar GPU ma wzrosnąć aż o 87 MHz.

Poniżej przedstawiamy zaś slajd z danymi technicznymi układów Polaris 10 i Polaris 11, które są sercami obecnej generacji kart z rodziny Radeon RX 400.

Premiera modeli z serii RX 500 planowana jest na dzień 18 kwietnia 2017. Posunięcie to pozwoli uzyskać AMD trochę czasu, do momentu gdy firma ta będzie gotowa zaprezentować konstrukcje z rodziny Vega, mające walczyć o serca i portfele najbardziej wymagających graczy.

AMD Polaris 10 i Polaris 11 01

Źródło: Internet

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.