Home / Aktualności / AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition – Crème de la crème

AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition – Crème de la crème

Jeśli nie zależy nam na Ray-Tracingu (a przynajmniej w takim stopniu jak NVIDIA sobie życzy), warto się zainteresować najnowszym produktem marki SAPPHIRE Technology, która zapowiedziała właśnie najnowszy dodatek do rodziny RDNA 2 SAPPHIRE NITRO+ model AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition. Dzięki zwiększonej wydajności i innowacyjnemu zastosowaniu wielokrotnie nagradzanej technologii Tri-X Cooling, ten model jest wartym uwagi produktem dla ultra-miłośnika grania w 4K.

Zaprojektowany z klasyczną minimalistyczną estetyką NITRO +, dodatkowymi, świeżymi, dodatkami oraz wentylatorami ARGB , NITRO + AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition z pewnością będzie fotogeniczną częścią, która uzupełni motyw każdego komputera.

NITRO + AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition, jak się można domyślać model fabrycznie podkręcony. Oferuje on 5120 procesorów strumieniujących i maksymalne taktowanie do 2365 MHz z taktowaniem do 2135 MHz w trybie gry (Game Boost). Model ten jest wyposażony w 80 akceleratorów promieni i 80 jednostek obliczeniowych ułatwiających śledzenie promieni. Najnowsze 16 GB szybkiej pamięci GDDR6 jest taktowane z prędkością 16 Gb / s efektywnie z 128 MB pamięci podręcznej Infinity, co radykalnie zmniejsza opóźnienia i zużycie energii, zapewniając wyższą ogólną wydajność w grach niż tradycyjne projekty architektoniczne.

Karta graficzna zapewnia również do 4 portów wyjściowych, w tym 1x HDMI 2.1 VRR i FRL oraz 3x DisplayPort 1.4 z DSC do obsługi najnowszych monitorów. Edycja specjalna zapewnia nowe, innowacyjne, ekskluzywne funkcje NITRO + serii RX 6000 takie jak najnowocześniejsze hybrydowe łopatki wentylatora, zmodernizowana konstrukcja Wave Fin i V Shape Fin Design do chłodzenia GPU oraz wyróżniający się zintegrowany moduł chłodzenia. Tunelowane żebra na 100mm wentylatorach wspomagają też zwiększenie konwekcji przepływu powietrza, aby zapewnić, że chłodzenie Tri-X utrzymuje niską temperaturę i hałas.

Znany z wysokiej jakości komponentów, NITRO + AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition został zaprojektowany z klasycznymi funkcjami SAPPHIRE, aby zapewnić wysoką jakość i trwałość produktu. Technologia chłodzenia jest połączona z funkcjami Intelligent Fan Control i Precision Fan Control, aby zapewnić cichą rozgrywkę. Konstrukcja wentylatora zawiera wentylatory z podwójnymi łożyskami kulkowymi i jest wytwarzana z ulubionym wentylatorem SAPPHIRE Quick Connect, który zapewnia długowieczność. Funkcja Dual BIOS jest powszechna wraz z pozycją TriXX Software BIOS Switch, aby łatwo dostosować kartę graficzną do trybu wydajności lub trybu cichego.

Karta graficzna SAPPHIRE NITRO + AMD Radeon RX 6900 XT Special Edition jest już w sprzedaży i będzie dostępna u wybranych sprzedawców internetowych SAPPHIRE na całym świecie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.