Home / Aktualności / AMD Radeon R9 FURY – młodszy brat rewelacyjnego modelu FURY X

AMD Radeon R9 FURY – młodszy brat rewelacyjnego modelu FURY X

Firma AMD idzie za ciosem i przygotowuje dla swoich klientów kolejną kartę graficzną z rodziny FURY. Tym razem do dyspozycji odda ona nam produkt wyposażony w tradycyjny układ chłodzenia, lecz który nadal będzie korzystał z dobrodziejstw technologii HBM oraz układu GPU z linii Fiji.

AMD Radeon R9 FURY to konstrukcja oparta o 28-nm układ graficzny Fiji posiadający 3584 procesory strumieniowe, 224 jednostki TMU oraz 56 jednostek ROP – model FURY X posiada ich odpowiednio 4096, 256 i 64. Niezmieniony pozostanie zaś pamięć graficzna w ilości 4 GB HBM (High Bandwidth Memory) z rewolucyjną szyną o szerokości aż 4096 bit i taktowaniu 500 MHz.

Z kolei układ GPU pracować ma tu z identyczną jak w wersji X częstotliwością wynoszącą 1050 MHz. Producent zapewnia, że podczas grania w gry 3D pomimo zastosowania tradycyjnego (powietrznego) systemu chłodzenia temperatura układu Fiji nie powinna przekroczyć 75 stopni Celsjusza.

Rynkowym konkurentem kart AMD Radeon R9 FURY będzie GTX 980, których ceny detaliczne mają być do siebie zbliżone.

AMD Radeon R9 FURY 01

Źródło: TweakTown

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.