Home / Aktualności / AMD prowadzi dochodzenie odnośnie potencjalnego wycieku danych ze swoich serwerów

AMD prowadzi dochodzenie odnośnie potencjalnego wycieku danych ze swoich serwerów

Wykradanie danych od firm w celu uzyskania korzyści pieniężnych lub po prostu sławy nie jest niczym nowym. Tym razem RansomHouse, nowo utworzona grupa pośrednicząca, której celem jest zarabianie na skradzionych danych, twierdzi, że posiada ponad 450 GB danych pochodzących od AMD.

Zorganizowana grupa RansomHouse zapewnia, że ​​hakerzy i ofiary negocjują w celu przekazania środków hakerom, a danych ofiarom. Wygląda na to, że ujawnione dane AMD zawierają pliki sieciowe, informacje o systemie i hasła pracowników firmy AMD. Może to być bardzo niebezpieczne naruszenie danych, ponieważ hasła między firmami są używane do uzyskiwania dostępu do poufnych plików i informacji osobistych. Grupa zauważa, że ​​posiada 450 GB lub gigabitów danych, co przekłada się na 56,25 GB lub gigabajty skradzionych danych.Nie jesteśmy jeszcze pewni, czy notacja Gb nie jest przypadkiem błędna.

Twierdzi się, że słabe praktyki bezpieczeństwa AMD, takie jak używanie haseł „hasło”, prowadzą do naruszenia danych i nie użyto żadnego specjalnego oprogramowania ransomware. Z dostępnych informacji wynika, że firma AMD natychmiast rozpoczęła dochodzenie związane z wykradzeniem danych aczkolwiek nie podała na razie żadnych szczegółów na ten temat.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.