Home / Aktualności / AMD prezentuje Radeon Vega Frontier Edition i żąda za nią mniej niż oczekiwano

AMD prezentuje Radeon Vega Frontier Edition i żąda za nią mniej niż oczekiwano

AMD-Vega

Mająca się pojawić w cenie 1199 / 1799 dolarów karta AMD Radeon Vega Frontier Edition została właśnie zaprezentowana, zaś jej cena w zależności od chłodzenia powietrzem / cieczą wyniesie 999 / 1499 dolarów.

Jak się dowiadujemy, karty z tej serii przypadną do gustu zarówno profesjonalistom jak i graczom, którzy w obu przypadkach oczekują najwyższej wydajności i niezawodności. Co więcej, w jednym opakowaniu mogą oni otrzymać to, co dotychczas wymagało zakupu osobnych kart Radeon i AMD FirePro.

AMD-Radeon-Frontier-Edition-Graphics-Card_Specs

W końcowej specyfikacji Vegi w edycji Frontier zaoferowano taktowanie 1382 MHz / 1600 MHz (Boost), 4096 procesorów strumieniujących, 64 jednostki ROP oraz w zależności od precyzji 13.1 Teraflopów (pojedyncza precyzja) lub 26,2 Teraflopów (pół-precyzja) wydajności.

Radeon w tej wersji będzie również wykorzystywał wydajne pamięci HBM 2, taktowane zegarem 1,89 GHz i wykorzystujące 2048 bitową szynę danych, w rezultacie zapewniając 483 GB/s przepustowości. Niemniej jednak można zauważyć, że pamięć ta nieznacznie ustępuje HBM 1, która znalazła się m.in. w Radeonie Fury (512 GB/s), niemniej jednak w Vedze zaprzęgnięto do pomocy takie technologie jak wysokiej przepustowości cache (High Bandwidth Cache) czy kontroler tej pamięci. Dla użytkownika udostępniono też bardziej niż wystarczające 16 GB pamięci HBM 2.

Z zaprezentowanych przez AMD informacji wynika, że Radeon Vega Frontier Edition będzie pobierał 300 W, a także zapewni trzy porty DisplayPort 1.4 oraz jedno HDMI. Jak przystało na referencyjne karty Vega w edycji frontier (chłodzonej powietrzem) oferuje chłodzenie wentylatorem wydmuchującym czyli tzw. blower fan.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.