Home / Aktualności / AMD Opteron 6300 – debiutują 12- i 16-rdzeniowe procesory Warsaw

AMD Opteron 6300 – debiutują 12- i 16-rdzeniowe procesory Warsaw

AMD Opteron 6300 Series photo 1Firma AMD poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży serwerowych procesorów AMD Opteron 6300 o kodowej nazwie Warsaw (Warszawa). Jednostki te oparte są o architekturę Piledriver oraz oferują one wsparcie dla platform typu AMD Open 3.0 Open Compute Platform.

Firma AMD poinformowąła, że na rynku procesorów serwerowych pojawiły się właśnie nowe jednostki z serii Opteron 6300. Modele o symbolach 6338P oraz 6370P to odpowiednio układy 12- oraz 16-rdzeniowe. Według deklaracji producenta ww. procesory są zoptymalizowane i dedykowane do obsługi mocno zwirtualizowanych środowisk pracy w korporacyjnych, w tym złożonych analiz i obliczeń danych, baz xSQL i tradycyjnych baz danych, przy optymalnej wydajności  na Wat oraz wydajności do ceny.

Procesory AMD Opteron 6338P i Opteron 6370P są już dostępne m.in. u takich dostawców jak Penguin czy Avnet.

– W ciągłej pogoni za środowiskiem wirtualizacji w celu bardziej wydajnego wykorzystania serwerów, coraz większej obciążenia roboczego jest ograniczane poprzez pojemność pamięci i przepustowość urządzeń wejścia / wyjścia – powiedział Suresh Gopalakrishnan, wiceprzewodniczący i dyrektor firmy Server Business Unit, AMD. – Procesory Opteron 6338P i Opteron 6370P są jednostkami serwerowymi zoptymalizowanymi do dostarczenia jak wyższej wydajność na wat dla zwirtualizowanych środowisk przy niższym poborze mocy, a tym samym przy zachowaniu niższych kosztów pracy serwerów.

AMD Opteron 6300 Specs

Źródło: Informacja prasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.