Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / AMD oficjalnie zapowiedziało budżetową kartę Radeon RX 460

AMD oficjalnie zapowiedziało budżetową kartę Radeon RX 460

Radeon RX 460

O budżetowej karcie Radeon RX 460 chodziły słuchy już od jakiegoś czasu, jednak dopiero dziś firma AMD zaprezentowała tą kosztującą ok. 110 dolarów kartę graficzną.

Zaprojektowaną z myślą o graczach e-sportu grafika dostarczyć ma bezkompromisowych wrażeń w grach, streamingu a także spokoju o rachunki za prąd, a to za sprawą 75W energii, jaką ten układ ma pobierać. AMD nie chce abyśmy przy tym zapomnieli o takich atutach tego układu jak dobre i wydajne chłodzenie, które przełożyć się ma na ciszę w naszej obudowie (przynajmniej jeśli chodzi o kartę graficzną).

AMD-Radeon-RX-460-Specifications

Niezaprzeczalnym atutem RX 460 (układ Polaris) jest obsługa zarówno DirectX 12API Vulkan, które wykorzystywane będą przez najnowsze i nadchodzące tytuły. Sam układ zapewniać ma ponadto 14 CU, 2 lub 4 GB pamięci GDDR5 oraz moc na poziomie 2,2 Teraflopsa, co z kolei powinno przełożyć się na całkiem przyzwoitą liczbę klatek na sekundę.

radeon-rx-460-benchmarks-amd

Wspomniane zacięcie budżetowego Radeona w e-sporcie przedstawiać się ma w optymalizacji karty w takich grach jak  League of Legends, Overwatch czy DOTA 2, szczególnie w rozdzielczości 1080p. Nowy Polaris ma zapewniać też wsparcie dla HDR (Gigh Dynamic Range), odzwierciedlające się żywszymi kolorami na odpowiednim wspierającym tą funkcję monitorze. W popularnym LoLu karta ma osiągać ok. 95 fps, w DOTA 2 ponad 100 klatek na sekundę, CS: GO 170 fps, Rocket League 96, GTA V ok. 74 kl. / sek., zaś w Overwatch 60.

AMD zapewnia, że nieodzowną częścią karty Radeon RX 460 jak i innych z rodziny Polaris (14nm proces technologiczny FinFET) jest jej oprogramowanie, które tym razem zapewnia lepsze wykorzystanie mocy drzemiącej w karcie, funkcji oraz stabilność już od momentu jego zainstalowania. 

Karta powinna pojawiać się w coraz większej ilości sklepów z każdym dniem, gdyż jej sprzedaż rozpoczęła się właśnie dziś.