Home / Aktualności / AMD FX Vishera ostatnią rodziną procesorów dla gniazda AM3+

AMD FX Vishera ostatnią rodziną procesorów dla gniazda AM3+

Według najnowszych informacji, które pojawiły się w sieci dosłownie przed chwila wynika, że firma AMD oficjalnie potwierdza koniec rozwoju procesorów dla gniazda AM3+. Tym samym modele FX Vishera będą ostatnią rodziną procesorów dla gniazda AM3+, a projekt Steamroller realizowany będzie wyłącznie w układach APU.

W związku z powyższą informacją ziścił się czarny sen zwolenników firmy Advanced Micro Devices, który mówił o nie pojawieniu się układów FX z rdzeniami Steamroller, które miały wyraźnie poprawić nie do końca najlepszą ogólna wydajność FX’ów.

AMD tym samym skupi się na rynku desktopów na rozwoju jednostek APU (Accelerated Procesing Unit), gdzie już w przyszłym roku zobaczymy aż trzy nowe generacje układów: Kaveri, Beema oraz Kabini.

Na szczęście posiadacze płyt głównych z podstawką AM3+ będą mogli przynajmniej do 2015 roku wyposażyć się jeszcze w procesory dla tego gniazda. Dzięki temu będą one mogły zmodernizować swoje komputery osobiste oraz zapewnić im ciągłość działania na wypadek ew. awarii bez konieczności zmiany platformy na nową.

AMD FX Vishera


Źródło: SweClockers

 

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.