Home / Aktualności / AMD FX-670K – czyli Richland z zablokowanym GPU

AMD FX-670K – czyli Richland z zablokowanym GPU

Firma AMD wprowadziła na rynek OEM nowy procesor z serii FX, który zgodny jest nie z gniazdem AM3+, lecz z podstawką FM2. Model ten bazuje na architekturze Piledriver i wykonany jest w 32-nm procesie technologicznym.

AMD FX-670K to najnowszy procesor firmy z Sunnyvale, który zgodny jest z gniazdem FM2. Model ten posiada dwa moduły z czterema rdzeniami oraz mnożnik, który dzięki technologiom C’n’Q oraz Turbo Core może być w zależności od obciążenia automatycznie ustawiany w zakresie od 18 do 43. Tym samym uzyskamy taktowania od 1 800 do 4 300 MHz.

Zastanawiające jest jednak dlaczego AMD dla swojego nowego procesora wybrało nazwę FX, a nie Athlon? Przecież już wcześniej producent ten wprowadził do swojej oferty jednostki dla gniazda FM2 z zablokowanym układem graficznym oraz odblokowanym mnożnikiem, jak choćby Athlon 750K?

Opisywany w niniejszej wiadomości układ możemy spotkać m.in. w komputerach HP Pavilion 500-266ea, których cena wynosi około 650 dolarów.

 AMD FX-670K CPU-Z screen

HP Pavilion 500-266ea AMD FX-670K

Źródło: futureshop.ca

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.