Home / Aktualności / AMD FidelityFX Super Resolution konkurentem DLSS NVIDII

AMD FidelityFX Super Resolution konkurentem DLSS NVIDII

Ku wielkiemu  zaskoczeni i wbrew przekonaniu, że AMD opuściło polę bitwy RTX / DLSS, AMD w końcu ogłosiło informacje na temat technologii FidelityFX Super Resolution (FSR), które jak wielu zakłada będzie rywalizowało z popularnym DLSS firmy NVIDIA. Podobnie jak ono, FSR ma na celu znaczną poprawę wydajności gier przy minimalnej utracie jakości obrazu dzięki wyrafinowanemu algorytmowi supersamplingu. W tym momencie AMD nie wyszczególniło szczegółów tej funkcji, ale wspomniało, jak ta funkcja może wyglądać jeśli chodzi o graczy.

W obsługiwanych grach dostępne są zazwyczaj cztery ustawienia FSR — Ultra Quality, Quality, Balanced i Performance, które według AMD zapewniają wzrost wydajności o 59% dla „Ultra Quality”, 102% dla „Quality”, 153% dla „Balanced, ” i 206% dla „Wydajność”. Powinny one być szczególnie przydatne podczas grania w gry z włączonym ray tracingiem. Podczas prezentacji mieliśmy kokazję zobaczyć je w akcji w „Godfall” z RX 6800 XT, z „epickim” ustawieniem 4K i włączonym ray tracingiem. Obecnie firma współpracuje z ponad 10 studiami gier i twórcami silników gier, aby zintegrować FSR, a technologia ma obsługiwać „ponad 100 procesorów i procesorów graficznych”.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.