Home / Aktualności / AMD dementuje krótszą żywotność procesorów Ryzen raportowaną przez HWInfo

AMD dementuje krótszą żywotność procesorów Ryzen raportowaną przez HWInfo

To było praktycznie kwestią czasu, że AMD wystosuje oficjalne stanowisko, po tym, jak wiele źródeł w tym Gamers Nexus, zakwestionowały informacje raportowane przez HWInfo, mówiące o krótszej żywotności procesorów Ryzen bazujących na telemetrii kontrolera VRM. 

W czwartek AMD opublikowało swoją pierwszą oficjalną odpowiedź na doniesienia o​​dchyleniuach w raportowaniu mocy przez kontroler VRM procesora, jeśli chodzi o procesory Ryzen w porównaniu z faktycznym dostarczaniem mocy, a także o skróconej żywotności procesorów z tej rodziny. Taka postać była następstwem systemu „odchylenia raportowania mocy” dostępnym w oprogramowaniu HWInfo.

„Zdajemy sobie sprawę z doniesień, że wybrane płyty główne mogą zaniżać niektóre dane telemetryczne, jeśli chodzi o moc, a w rezultacie w pewnych warunkach mogą występować różnice wydajności i / lub nieplanowane zachowanie procesorów AMD z rodziny Ryzen. Analizujemy dokładność tych raportów”. AMD wyjaśniło również, że procesory Ryzen nie opierają się tylko telemetrii mocy kontrolerów VRM. 

„Chcemy mieć jasność w stosunku do naszych klientów: procesory AMD Ryzen zawierają różnorodną gamę wewnętrznych zabezpieczeń, które działają niezależnie od zewnętrznych źródeł. Zabezpieczenia te wzmacniają bezpieczeństwo i niezawodność procesora podczas typowych operacji. Na podstawie naszej wstępnej oceny, nie uważamy, że zmiana zewnętrznej telemetrii w sposób opisany w publicznych sprawozdaniach przekładałaby się w istotnym stopniu na trwałość lub bezpieczeństwo procesora użytkowników”.

Odpowiedź AMD sugeruje również, że firma nie jest świadoma odchyleń w raportowaniu mocy lub przynajmniej tego, w jakim stopniu producenci płyt głównych polegają na oszukiwaniu zewnętrznej konfiguracji telemetrii zasilania w celu zwiększenia mocy procesorów, mającą za zadanie zwiększyć podstawowe taktowanie lub zmniejszenie różnicy w stosunku do zegarów OC.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.