Home / Aktualności / Amazon pracuje nad konsola do gier

Amazon pracuje nad konsola do gier

Konsola do gier Amazonu

Informacje dobiegające nas z serwisów Game Informer oraz TechCrunch wydają się potwierdzać spekulacje odnośnie planów Amazonu odnośnie produkcji konsoli do gier. Jeśli wierzyć pogłoskom konsola ta miała by się pojawić jeszcze w tym roku a dokładnie przed okresem świątecznym.


Opisywana konsola do gier nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, niemniej jednak informacje z pewnych źródeł każą przypuszczać iż jej sercem będzie procesor Qualcomm MPQ (Snapdragon). Dochodzące informacje o planach produkcyjnych urządzenia typu set-top box do płatnych subskrypcji takich jak muzyka, filmy i inne. Łącząc te dwa fakty można przypuszczać tworzenie przez Amazon czegoś w stylu konsoli Ouya, którą recenzowaliśmy całkiem niedawno. Lab126, które poprzednio pracowało nad pierwszym produktem Amazonu a mianowicie Kindle tym razem wydaje się także pracować nad tą konsolą.

Developerzy również wydają się potwierdzać o kontakcie z nimi i prośbami pisania gier pod nowo powstającą konsolę. Zarówno Amazon.com jak i Qualcomm nie chcą potwierdzać żadnych informacji na chwilę obecną. Jednak ilość źródeł mówiących o tym w tym developerzy wydaje się potwierdzać ten fakt. Nie zapeszając trzymamy kciuki!

Źródło: Game Informer, TechCrunch