Home / Aktualności / Amazon Fire Phone zaprezentowany – czy spowoduje plonaca namietnosc

Amazon Fire Phone zaprezentowany – czy spowoduje plonaca namietnosc

Amazon Fire Phone został wczoraz oficjalnie zaprezentowany przez jego szefa Jeffa Bezosa. Owiany tajemnica i budowany przez lata smartfon Amazonu będzie próbował przebić się przez gąszcz smartfonowej dżungli nietypowymi funkcjami jakie w sobie skrywa.

Amazon Fire Phone – płonąca namiętność czy złośliwe poparzenie?

Amazon Kindle Fire Phone 00


W tym z pozoru typowym smartfonie z ekranem dotykowym skrywa się potężna dawka technologii w postaci sensorów i kamer, które śledzą głowę urzytkownika i umożliwiają wykorzystanie szeregu funkcji gestów 3D. Tak jak się można było spodziewać Fire Phone działa pod kontrolą systemu operasyjnego Amazon OS znanego m.in. z urządzeń Kindle.

Elementy wyświetlane na ekranie tego smartfonu w tym zdjęcia przesuwają się w zależności od położenie głowy oglądającego, tworząc tym samym efekt 3D, jednak bez użycia specjalistycznych okularów 3D. Podobnie można również przewijać ekran, uruchamiać aplikacje oraz uzyskiwać dostęp do powiadomień przechylając smartfon.

Specyfikacja Fire Phone oraz inne funkcjeAmazon Fire Phone 02


Amazon Fire Phone 04Smartfon Amazonu wykorzystywać ma czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 2.2 GHz, 4,7 calowy ekran o rozdzielczości 720p (tak to nieco rozczarowujące, że nie ma w nim ekranu full HD), 2GB pamięci RAM, głośniki stereo czy też 13 MP kamerę główną  i kamerę z przodu do rozmów wideo.

Ze smartfonem kupujący dostaną także nielimitowaną powierzchnię na zdjęcia w chmurze Amazonu. To jednak nie wszystko, śladem Apple Amazon zintegrowało w Fire Phone swoją usługę Amazon Music, jak również książek Kindle.

Nie sposób nie wspomnieć o 6 indywidualnych kamerach, z których cztery to nisko napięciowe układy śledzące położenie głowy użytkownika w celu wykorzystania tego do efektów 3D oferowanych przez ten smartfon.

Co jednak wyróżnia ten właśnie smartfon to usługa “Mayday” oferująca całodobowy, całoroczny dostęp do pomocy technicznej Amazonu poprzez czat wideo. W ten sposób możemy uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów ze smartfonem jak również pomoc techniczna może zdalnie przejąć kontgrolę nad naszym urządzeniem jeśli problem będzie nico bardziej poważny.

Wśród innych ciekawych funkcji należy wspomnieć aplikację Firefly skanującą produkty i wyświetlającą ich ceny w sklepie Amazonu czy identyfikacja utworów muzycznych czy programów TV niczym z aplikacji Shazam.

Jeśli chodzi o cenę Fire Phone to przedstawia się ona następująco. 199.99 dolarów w umowie (32GB model), oraz 299.99 dolarów za 64GB wersję urządzenia.

Gdybyśmy chcieli kupić ten smartfon bez umowy to musielibyśmy się liczyć z wydatkiem rzędu 650 dolarów.

Podczas krótkiej prezentacji ciężko określić czy to urządzenie jest warte takiej ceny. Specyfikacja jest przeciętna, ponad przeciętne są tylko funkcje oferowane przez ten smartfon. Czy okaże się to wystarczające aby podbić serca nabywców?

Amazon Fire Phone będzie początkowo dostępny jedynie w amerykańskim sklepie Amazon i oferowany na tamtejszym obszarze. W zależności od zainteresowania dostępność w pozostałych regionach świata może się w najbliższych miesiącach zmienić. Sama premiera nowego urządzenia Amazonu została ustalona na 25 lipca.