Home / Aktualności / Alpine Passive AM4 – nowe, przyjazne dla płyt AM4 chłodzenie pasywne od Arctica

Alpine Passive AM4 – nowe, przyjazne dla płyt AM4 chłodzenie pasywne od Arctica

Po zeszłotygodniowej premierze przez Arctica pasywnego coolera Alpine 12 Passive, który niezbyt dobrze współgrał z elementami płyt głównych AMD, firma zaprezentowała Alpine Passive AM4, układ chłodzenia dedykowany procesorom z obozu czerwonych. 

Mierzący 99 mm x 99 mm x 70 mm, czyli nieznacznie więcej od wcześniej zaprezentowanego brata, został wyposażony w prostokątne otwory identyczne do tych z podstawek AM4. Uwypuklenie na bazie wydaje się również nieco bardziej wyraziste. Wzrost wymiarów poskutkował zwiększoną przez Alpine Passive AM4 względem wcześniej pokazanego coolera wagą – 557 g vs 508 g. Współczynnik TDP w obu modelach pozostał taki sam i wynosi 35 W (48 W max). 

Jeśli chodzi o procesory AMD Ryzen spełniające wymogi termiczne, to nie jest ich zbyt dużo. Nasz wybór na chwilę obecną ograniczony jest do dwóch modeli Ryzen 3 2200GE oraz Ryzen 5 2400GE, których TDP wynosi właśnie 35 W. Kupując za równowartość 15 dolarów chłodzenie Arctic Alpine Passive AM4 otrzymamy zaaplikowaną na powierzchnię stopy pastę termiczną MX-5. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.