Home / Telefonia mobilna / Akyumen Holofone – chiński smartfon z projektorem i systemem Windows lub Android

Akyumen Holofone – chiński smartfon z projektorem i systemem Windows lub Android

Akyumen Holofone 01

Akyumen, chiński producent smartfonów zaprezentował właśnie Holofone, smartfon który mieści w sobie projektor i działa pod kontrolą Android Lollipop lub pełnoprawnego systemu Windows 10 jeśli wolicie system Microsoftu nad Google. Umieszczony w smartonie 35-lumenowy projektor jest w stanie wyświetlić obraz wielkości 100 cali, czyli całkiem nieźle. 

Wśród specyfikacji Holofone znaleźć można procesor Intel Cherry Trail 8300 (14nm, 1.44 / 1.84 GHz, 2W, 2MB cache), 7 calowy ekran 1080p, 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej, którą można rozszerzyć. Bateria o pojemności 2910 mAh może nie jest imponująca mając na uwadze taką wielkość urządzenia, ale i tak powinna zadowolić większość użytkowników. Urządzenie wyposażono ponadto w dwie przednią i tylną kamerę odpowiednio 5 i 13 MP.

Akyumen Holofone

Smartfon Akyumen Holofone dostępny jest już na chińskim rynku i jak się dowiadujemy jego nakład został wyprzedany. Jak widać 750 dolarów za bazową wersję oraz 950 dolarów za zestaw z głośnikiemBluetooth, kontrolerem do gier i dodatkową baterię z podstawką, nie odstraszyły klientów.

Smartfon / tablet jest naszym zdaniem jak najbardziej interesujący, chociażby z uwagi na specyfikację i możliwość zastosowania jednego z dwóch popularnych systemów operacyjnych. A jakie jest wasze zdanie, czekamy na komentarze.