Home / Aktualności / Aktualizacji 9.18 wprowadza do World of Tanks czołgi lekkie X poziomu!

Aktualizacji 9.18 wprowadza do World of Tanks czołgi lekkie X poziomu!

World of Tanks - aktualizacja 9.18 01

Gra World of Tanks doczekała się szeregu zmian, wśród których są m.in. nowy system dobierania drużyn, znaczące zmiany w funkcjonowaniu artylerii czy przemodelowane lekkich czołgów aż do poziomu X.

Usprawniony system dobierania drużyn bazuje teraz na łączeniu do gry takiej samej ilości pojazdów z najwyższej, średniej i najniższej półki. Ograniczono ilość artylerii na mecz do 3 i wydatnie zmniejszono szanse na powtórki tych samych map podczas sesji. To wszystko razem sprawia, że każdy gracz będzie pełnił jeszcze ważniejszą rolę w grze, drużyny będą lepiej zbalansowane, a każda bitwa będzie ciekawszym doświadczeniem.

– Aktualizacja 9.18 to najistotniejsze zmiany od lat, zarówno pod względem mierzenia się z ilością kluczowych wyzwań, jak i samych zmian wprowadzanych jednocześnie do gry – mówi Thaine Lyman, dyrektor produkcji w World of Tanks. – To było olbrzymie wyzwanie dla zespołu. Dziękujemy graczom, którzy poprzez serwer testowy piaskownica ulepszają z nami grę. Będziemy kontynuować dopieszczanie przedstawionych elementów, jak również nieustannie pracować nad nowymi rozwiązaniami, które podnoszą jakość World of Tanks –

Zaimplementowana właśnie mechanika ogłuszania za pomocą artylerii przekształca ten typ czołgów w bardzo istotne wsparcie dla drużyny. Ogłuszenie wpływa na wiele czynników jak na przykład przeładowanie. Zamiast zadawać pojedynczo duże obrażenia samemu, artyleria musi współpracować z resztą drużyny, wspierając ją z dystansu.

Wreszcie lekkie czołgi występują aż do poziomu X z ustalonym losowaniem do drużyn +/-2 względem ich poziomu. Pięć nacji (USA, Niemcy, Francja, Związek radziecki, Chiny) dostały nowe lekkie czołgi poziomu X, a reszta przeszła serię usprawnień, aby pasowały do nowych losowań. Doskonała prędkość, przyzwoita siła ognia, niezrównane wykrywanie wroga – teraz lekkie czołgi mają większy wpływ na bitwy.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.