Home / Oprogramowanie / Aktualizacje oprogramowania urządzeń Nexus w miesięcznych odstępach

Aktualizacje oprogramowania urządzeń Nexus w miesięcznych odstępach

aktualizacje do urzadzen Nexus

Google idzie pełną parą jeśli chodzi o własne urządzenia mobilne jeśli chodzi o aktualizacje oprogramowania urządzeń Nexus.

Jak się dowiedzieliśmy posiadacze smartfonów Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, tabletów Nexus 7, Nexus 9 i Nexus 10, jak również Nexus Player powinni oczekiwać comiesięcznych aktualizacji.

Choć ciężko w to uwierzyć, Google podaje, że jedynie 0,15 procent urządzeń pobierających aplikacje z Google Play, posiada zainstalowane szkodliwe oprogramowanie. Comiesięczne aktualizacje oprogramowania, choć tylko częściowo związane z tematem, powinny zmniejszyć ryzyko zagrożenia, niemniej jednak powinny umocnić pozycję urządzeń Nexus na rynku.

Ważną informacją jest z pewnością ta mówiąca o tym, że aktualizacje oprogramowania urządzeń Nexus będą dostępne poprzez Projekt Android Open Source, a tym samym możliwe do zainstalowania również na innych urządzeniach.

Kluczowe aktualizacje Android dla urządzeń z rodziny Nexus powinny napływać przez 2 lata, zaś łatki bezpieczeństwa przez 3 lata lub 18 miesięcy od sprzedaży ostatniego urządzenia z tej serii.