Home / Aktualności / Aktualizacja Windows 8.1update 1 wprowadzi Metro UI na pulpit

Aktualizacja Windows 8.1update 1 wprowadzi Metro UI na pulpit

aktualizacja Windows 8.1 update 1

W oczekiwaniu na system Windows 9 mający się pojawić prawdopodobnie w przyszłym roku, Microsoft nie zasypuje gruszek w popiele przygotowując aktualizację Windows 8.1.

Aktualizacja Windows 8.1 update 1

Aktualizacja Windows 8.1 update 1 ma wprowadzić tradycyjne menu start oraz przenieść kafelki czyli Metro UI na pulpit.

Wyciek informacji z jednej z rosyjskich stron wskazuje prace Microsoftu mające na celu ulepszenie tego jeszcze bliskiego ideałowi systemowi. Zrzut ekranu prezentuje aplikacje Meto IU przypięte do paska zadań wraz z opcjami pokazywania aplikacji sklepu Microsoftu (Store Apps).

Choć nie są to rewolucyjne zmiany (jak na razie ) to jednak wskazują na proces przejścia do bardziej przyjaznego systemu Windows 8.1. W obecnej odsłonie tego systemu powróciła ikonka na pasek Start, lecz nie w takiej postaci jakiej wszyscy oczekiwali czyli w stylu znanym z Windows 7.

Przypinanie kafelków aplikacji typu Microsoft Word, Excel, Kalendarz czy innych w Metro UI jakkolwiek dobre to jednak nie takie samo jak tworzenie skrótów na pulpicie znane z wcześniejszych wersji systemów Windows. Windows 8.1 Update 1 wydaje się zmierzać we właściwą stronę adresując wszystkie to ograniczenia.

We wrześniu otrzymaliśmy informacje, że tradycyjny pasek Start powróci w Windows 9 nadając bardziej przyjazny wygląd temu systemowi w przeciwieństwie do tego z Windows 8.1 “Treshold”. Tamtejsza informacja wskazywała także na możliwość wyświetlania Metro UI w okienku niż w pełnym ekranie jak to ma miejsce teraz.

Obecna odsłona systemu Microsoftu jest dwuczęściowa, z częścią pulpitu wyglądającą jak dobry Windows 7, oraz częścią kafelków będącą bardziej zoptymalizowaną pod dotyk niż dla typowych systemów wyposażonych w typowe ekrany i klawiaturę.

Aktualizacja Windows 8.1 w fazie jaką mamy okazję obserwować na tym stadium prac wydaje się być dobrym posunięciem i wskazuje słowność giganta z Redmond odnośnie obiecanych zmian. Gdy Windows 9 pojawi się w przyszłym roku użytkownicy powinni dostrzec zauważalne zmiany w tym systemie.