Home / Aktualności / Aktualizacja specyfikacji RTX 4080

Aktualizacja specyfikacji RTX 4080

Spadające ceny kart graficznych pozwalają mieć nadzieję, że nadchodzące karty graficzne z serii GeForce RTX 40 NVIDII będą nieco tańsze niż ich odpowiedniki w dobie pandemii.

Ponieważ zbliżamy się do ostatecznego projektu specyfikacji, stale otrzymujemy aktualizacje tym razem od leakera @kopite7kimi, który zaktualizował swoje prognozy dotyczące GPU GeForce RTX 4080, wprowadzając kilka ekscytujących zmian. Po pierwsze, pamięć GPU zostanie ulepszona w stosunku do wcześniej opublikowanej specyfikacji. POdczas gdy dotychczas wydawało się, że SKU używać będzie GDDR6X działającej z prędkością 21 Gb/s; teraz zakłada się, że używa wariantu 23 Gb/s. Szybsza pamięć z pewnością przełoży się na lepszą ogólną wydajność, a jeszcze nie wiemy, co może osiągnąć dzięki przetaktowaniu.

Następnie kolejna aktualizacja dla NVIDIA GeForce RTX 4080 zawiera całkowitą moc płyty SKU (TBP). Wcześniej wierzyliśmy, że pochodzi z 420 W TBP; jednak źródła kopite7kimi twierdzą, że ma on 340 W TBP. Ta redukcja o 60 W jest dość znacząca i można ją przypisać optymalizacji NVIDIA, która pozwoliła uzyskać możliwie najbardziej wydajny projekt.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.